Bekanntmachung einer Änderung
Änderung eines Vertrags/einer Konzession während der Laufzeit
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/25/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
„Furnizare Echipamente securitate” prin proiectul „Securizare completa (outdoor-indoor) a Aeroportului International Craiova „
Referenznummer der Bekanntmachung: 10300854.2020.007
II.1.2)CPV-Code Hauptteil34960000 Flughafengeräte
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung zum Zeitpunkt des Abschlusses des Vertrags:
In cadrul contractului se vor achizitiona si instala urmatoarele echipamente:
• Echipament tip EDS cu management TIP (FTI sau CTI) pentru controlul de securitate al bagajelor de cala, standard 3 – 3 bucati;
• Echipament EDSCB cu raze X cu management TIP, standard 3 concept de operare C3, pentru controlul de securitate al bagajelor de cabina – 3 bucati.
Produsele solicitate prin prezenta procedura sunt utilizate in vederea asigurarii functionarii in conditii optime de siguranta a Aeroportului International Craiova .
Valoarea echipamentelor si sistemelor de control securitate pentru pasageri, bagaje si marfa este evidențiată in Cap. 4 subcapitolul 4.2 si 4.3 - Devizul obiectului de investitii Achizitia si instalarea unor echipamente de securitate.
Devizul General al obiectivului de investiții Securizare completă (outdoor/indoor) a Aeroportului Internațional Craiova, aferent Studiului de fezabilitate , a stat la baza întocmirii Cererii de finațare Componentă 1 - Apel :
POIM/721/2/3/Creșterea gradului de utilizare sustenabilă a aeroporturilor/3/Creșterea gradului de utilizare sustenabilă a aeroporturilor cod proiect nr. 135066 .
RA Aeroportul International Craiova are în implementare Contractul de finanțare PROGRAMUL 2014 RO16M1OP001OP1 nr. 76/26.08.2020 "Securizare completa (outdoor/indoor) a Aeroportului International Craiova" cod SMIS 2014+135066.