Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 4208498/2020/111
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33696100 Reagenzien zur Blutgruppenbestimmung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Reactivi UTS, conform specificatiilor din caietul de sarcini care face parte integranta din documentatia de atribuire si constituie ansamblul cerintelor pe baza carora se elaboreaza de catre fiecare ofertant propunerea tehnica.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 13 zile.
Data limita de transmitere a raspunsului la solicitarile de clarificari: cu 10 (zece) zile inainte de data limita de depunere a ofertelor specificata in anuntul de participare.(Conform art.160 alin.2 si art.161 din Legea 98/2016 modificate prin OUG 107/2017).
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Lotul 1-Reactivi si consumabile teste de compatibilitate
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33696100 Reagenzien zur Blutgruppenbestimmung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
conform specificatiilor din caietul de sarcini care face parte integranta din documentatia de atribuire si constituie ansamblul cerintelor pe baza carora se elaboreaza de catre fiecare ofertant propunerea tehnica.
Nr.Crt. Denumirea produsului U/M Cantitate pe 48 luni(AC) Cantitate pe 12 luni(CS)
Min Max Min Max
1 Cartela LissCoombs buc 2000 10000 500 2500
2 Cartela NaCl enzima buc 4000 20000 1000 5000
3 Diluent I (bromelina) fl 24 72 6 18
4 Diluent II fl 92 340 23 85
5 Cartele LISS/Coombs + Enzyme Test buc 1000 20000 250 5000
6 Suspensie Hematii Test Papainizate kit 64 104 16 26
7 Suspensie Hematii Test nepapainizate kit 64 104 16 26
8 Cartele Coombs Direct buc 500 2800 125 700
9 Set control intern kit 48 88 12 22
10 Eprubete suspensii buc 16000 76000 4000 19000
11 Varfuri de pipeta-compatibile cu ambele tipuri de pipeta buc 40000 84000 10000 21000
12 Etichete autocolante autoadezive pentru imprimanta de coduri de bare(Rola*1500 buc) buc 20 100 5 25
13 Cartela ABO/Rh buc 3200 18000 800 4500
14 Cartela Rh/Kell buc 2400 14400 600 3600
15 Suspensie Hematii metoda Simonin kit 68 100 17 25
Lotul 3-Determinărea grupei de sange pe lama de sticla
Los-Nr.: 3
Nr.Crt. Denumirea produsului U/M Cantitate pe 48 luni(AC) Cantitate pe 12 luni(AC)
1 Ser test anti A buc 240 520 60 130
2 Ser test anti B buc 240 520 60 130
3 Ser test anti AB buc 240 520 60 130
4 Ser test anti D buc 240 520 60 130
Lotul 2- Ultimul control la patul pacientului Cartele test ABO+RH
Los-Nr.: 2
1 Serafol ABO+RH buc 9200 30000 2300 7500