Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 73594-2023
Rumänien-Vaslui: Anorganische Grundchemikalien
2023/S 025-073594
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord cadru privind achizitia publica de PRODUSE IGIENICO-SANITARE SI DETERGENTI
Referenznummer der Bekanntmachung: 3355/08.11.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
24310000 Anorganische Grundchemikalien
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord cadru privind achizitia publica de PRODUSE IGIENICO-SANITARE SI DETERGENTI pentru D.G.A.S.P.C. Vaslui. In baza acordului cadru se vor perfecta 4 contracte subsecvente de furnizare. Livrarea se va face in centrele aflate in subordinea D.G.A.S.P.C. Vaslui indicate in caietul de sarcini. Perioada previzionata pentru desfasurarea acordului cadru este de 12 luni de la perfectarea acestuia. Operatorii economici vor putea solicita clarificari/informatii suplimentare cu 18 zile inainte de data limita de depunere ofetelor. Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor, in a 11 a zi.
Valoarea totala estimata a procedurii in lei fara TVA este de 1.303.408,82 lei, din care:
Lotul nr. 1 Detergent automat lichid pentru rufe, 1 item identificat in caietul de sarcini
Valoare AC min. 13,29 lei fara TVA – max. 207.324,00 lei fara TVA
Valoarea celui mai mare contract subsecvent min. 13,29 lei fara TVA - max. 51.831,00 lei fara TVA
Lotul nr. 2 Solutie pentru curatat WC, 1 item identificat in caietul de sarcini
Valoare AC min. 9,92 lei fara TVA – max. 49.600,00 lei fara TVA
Valoarea celui mai mare contract subsecvent min. 9,92 lei fara TVA - max. 12.400,00 lei fara TVA
Lotul nr. 3 Diverse produse chimice anorganice de baza si produse de curatenie, 25 itemi identificati in caietul de sarcini
Valoare AC min. 394,88 lei fara TVA – max. 401.627,45 lei fara TVA
Valoarea celui mai mare contract subsecvent min. 394,88 lei fara TVA - max. 100.491,11 lei fara TVA
Lotul nr. 4 Produse de ingrijire personala, 23 itemi identificati in caietul de sarcini
Valoare AC min. 210,50 lei fara TVA – max. 344.234,52 lei fara TVA
Valoarea celui mai mare contract subsecvent min. 210,50 lei fara TVA - max. 86.058,63 lei fara TVA
Lotul nr. 5 Articole de menaj si uz casnic, produse pentru deșeuri, 28 itemi identificati in caietul de sarcini
Valoare AC min. 213,25 lei fara TVA – max. 300.622,85 lei fara TVA
Valoarea celui mai mare contract subsecvent min. 213,25 lei fara TVA - max. 75.158,21 lei fara TVA.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Produse de ingrijire personala
Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
33700000 Körperpflegeprodukte
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Produse de ingrijire personala, 23 itemi, in cantitatile, conditiile si cerintele specificate in caietul de sarcini.
Valoarea estimata a AC este de min. 210,50 lei fara TVA – max. 344.234,52 lei fara TVA.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de min. 210,50 lei fara TVA - max. 86.058,63 lei fara TVA.
Solutie pentru curatat WC
Los-Nr.: 2
24455000 Desinfektionsmittel
Solutie pentru curatat WC, 1 item, in cantitatile, conditiile si cerintele specificate in caietul de sarcini.
Valoarea estimata a AC este de min. 9,92 lei fara TVA – max. 49.600,00 lei fara TVA.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de min. 9,92 lei fara TVA - max. 12.400,00 lei fara TVA.
Detergent automat lichid pentru rufe
Los-Nr.: 1
39831200 Detergenzien
Detergent automat lichid pentru rufe, 1 item, in cantitatile, conditiile si cu cerintele specificate in caietul de sarcini.
Valoare estimata a AC este de min. 13,29 lei fara TVA – max. 207.324,00 lei fara TVA.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de min. 13,29 lei fara TVA - max. 51.831,00 lei fara TVA.
Articole de menaj si uz casnic, produse pentru deșeuri
Los-Nr.: 5
19640000 Müllsäcke und -beutel aus Polyethylen
Articole de menaj si uz casnic, produse pentru deșeuri, 28 itemi, in cantitatile, conditiile si cerintele specificate in caietul de sarcini.
Valoarea estimata a AC este de min. 213,25 lei fara TVA – max. 300.622,85 lei fara TVA.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de min. 213,25 lei fara TVA - max. 75.158,21 lei fara TVA.
Diverse produse chimice anorganice de baza si produse de curatenie
Los-Nr.: 3
Diverse produse chimice anorganice de baza si produse de curatenie, 25 itemi, in cantitatile, conditiile si cerintele specificate in caietul de sarcini.
Valoarea estimata a AC este de min. 394,88 lei fara TVA – max. 401.627,45 lei fara TVA.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de min. 394,88 lei fara TVA - max. 100.491,11 lei fara TVA.