Auftragsbekanntmachung – Sektoren
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/25/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Løsning Fjernvarme - Varmepumpeentreprise
II.1.2)CPV-Code Hauptteil45000000 Bauarbeiten - KA01 - KA03 - KA04
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Entreprisen udbydes i totalentreprise. Entreprisen omfatter levering og etablering af et luft/vand varmepumpeanlæg med en varmeydelse på ca. 5 MW ved en udetemperatur på 0°C.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 25 000 000.00 DKK
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Udbuddet omfatter design, levering, etablering og idriftsætning af det komplette varmepumpeanlæg i henhold til udbudsmaterialet.