Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 23/31
II.1.2)CPV-Code Hauptteil70100000 Immobiliendienste für Eigenbesitz
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Jönköpings kommun avser att teckna ramavtal med konsulter gällande Drift och underhåll samt Administration och fastighetsförvaltning till kommunens lokaler.
AUA. 21 Översiktlig information om objektet
Jönköpings kommun, bolag och övriga deltagande myndigheter (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende Fastighetskonsulter i Jönköpings kommun.
Planerad avtalsstart är 2023-06-01.
AUA. 22 Objektets läge
Jönköpings kommun
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)75123000 Administrative Dienste im Wohnungswesen
79100000 Dienstleistungen im juristischen Bereich
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: