Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 73647-2023
Polen-Motycz: Sonnenenergieanlage
2023/S 025-073647
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Dostawa i montaż instalacji kolektorów słonecznych i instalacji paneli fotowoltaicznych na terenie Gminy Konopnica
Referenznummer der Bekanntmachung: IPP.271.25.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
09332000 Sonnenenergieanlage
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji kolektorów słonecznych i instalacji paneli fotowoltaicznych w Gminie Konopnica. Zamówienie realizowane w ramach projektu pn.: „Czysta Energia w Gminie Konopnica – instalacje fotowoltaiczne i solarne” współfinansowanego ze środków UE w ramach: Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 4 Energia przyjazna środowisku, Działanie 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
część 1 - dostawa i montaż 350 sztuk instalacji kolektorów słonecznych na terenie Gminy Konopnica.
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
09331100 Thermische Sonnenkollektoren
45261100 Errichtung von Dachstühlen
45261215 Solarzellendachdeckarbeiten
45300000 Bauinstallationsarbeiten
45330000 Installateurarbeiten
45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Zamówienie obejmuje między innymi: 1) dostawę i montaż zestawu kolektorów do przygotowywania c.w.u. wraz z konstrukcją dostosowaną do miejsca montażu, 2) dostawę i montaż pojemnościowego podgrzewacza wody w wyposażeniem, z króćcem do montażu grzałki elektrycznej oraz wężownicami i anodą, 3) dostawę i montaż grzałki elektrycznej, 4) podłączenie podgrzewacza c. w. u. do istniejącej instalacji c. w. u., cyrkulacji c. w. u., c. o. i z. w. 5) wykonanie instalacji łączącej kolektory z podgrzewaczem c. w. u., 6) dostawę i montaż kompaktowej grupy pompowej obiegu solarnego ze zintegrowanym sterownikiem wyposażonym w moduł LAN/GSM współpracujący z dedykowanym systemem monitoringu, solarnego naczynia wzbiorczego i naczynia wzbiorczego do wody użytkowej oraz pozostałych elementów instalacji w tym zestawu tulei zanurzeniowych wraz z czujką temperatury cieczy w kolektorze i czujką temperatury wody w podgrzewaczu, termostatycznego zaworu mieszącego, zaworu bezpieczeństwa, zaworu dwudrogowego z siłownikiem on/off, zaworu zwrotnego, regulatora ciśnienia, zaworu antyskażeniowego, i innych. 7) podłączenie do istniejącej instalacji zimnej i ciepłej wody użytkowej, 8) podłączenie do istniejącej instalacji elektrycznej, 9) próbę szczelności instalacji kolektorów słonecznych, 10) wykonanie płukania oraz prób ciśnieniowych instalacji, 11) wykonanie napełnienia, prób na szczelność instalacji oraz sprawdzających prawidłowe działanie armatury zabezpieczającej, odpowietrzenia i ustalenia prawidłowego ciśnienia, 12) zabezpieczenie miejsc przebić i przejść rur w przegrodach wewnętrznych i zewnętrznych budynku, obróbka blacharska rur, uzupełnienie ubytków ścian, stropów, uszczelnienie pokrycia dachowego po przejściach przewodów, odtworzenie dachu, nawierzchni (w zależności od lokalizacji), przywrócenie gruntu do stanu pierwotnego, 13) uruchomienie instalacji – uruchomienie układu i regulacja, 14) załączenie instalacji pod napięcie, sprawdzenie poprawności działania, 15) przeszkolenie Użytkowników, 16) sporządzenie instrukcji obsługi i przekazanie jej Użytkownikom, 17) opracowanie dokumentacji powykonawczej, 18) wykonanie systemu monitoringu umożliwiającego z poziomu przeglądarki internetowej odczyt i kontrolę parametrów pracy poszczególnych instalacji solarnych, w tym odczyt danych z licznika ciepła, 19) Systemem monitoringu objęte będą wszystkie zamontowane instalacje solarne. Zamawiający wymaga, aby każda zamontowana instalacja była podłączona do internetu w sposób zapewniający jej monitoring z poziomu aplikacji i pozwalający na proste umieszczenie w portalu i serwisie Gminy. System monitoringu musi umożliwiać przekazywanie danych zbiorczych i indywidualnych oraz zawierać urządzenia konieczne do transmisji danych oraz zapewniać tę transmisję w okresie trwałości projektu, 20) Zamawiający zaleca, aby podczas montażu uwzględniać wymagania osób niepełnosprawnych i dostępność dla nich elementów sterujących (montaż przeprowadzić w sposób zapewniający możliwość wykonywania czynności obsługowych dla osób niepełnosprawnych w szczególności poruszających się na wózkach inwalidzkich) 21) Gwarancja. Długość okresu gwarancji (obejmującej dostarczone materiały, zainstalowane urządzenia i sprzęt, wykonane roboty budowlane, montażowe i instalacyjne) - stanowi kryterium oceny ofert. Zamawiający określa go na okres w przedziale od 36 miesięcy (termin minimalny) do 60 miesięcy (termin maksymalny). Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady wynikające z przepisów kodeksu cywilnego w terminach tam określonych – niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji 22) Szczegółowy opis i zakres wykonania przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa, decyzje administracyjne z załącznikami oraz wzór umowy.
część 2 - dostawa i montaż 125 sztuk instalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Konopnica
Los-Nr.: 2
09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
45311100 Installation von elektrischen Kabeln
45312310 Blitzschutzarbeiten
Zamówienie obejmuje między innymi: 1) dostawę i montaż paneli fotowoltaicznych w miejscu niezacienionym przez żadne obiekty w skali całego roku, 2) dostawę i montaż konstrukcji wsporczej pod panele, 3) prowadzenie i podłączenie przewodów elektrycznych, 4) dostawę i montaż inwertera, 5) wykonanie ochrony odgromowej- instalacji uziemiającej, 6) montaż zabezpieczeń w rozdzielnicach, 7) prowadzenie i podłączenie przewodów elektrycznych 8) montaż ograniczników w celu zapewnienia skutecznej ochrony przeciwprzepięciowej, 9) wykonanie wpięcia do instalacji elektrycznej w rozdzielnicy budynku, 10) montaż modułu kontrolno-pomiarowego i modułu komunikacyjnego, 11) uruchomienie inwertera, 12) montaż liczników energii elektrycznej, 13) sprawdzenie i pomiar kompletnych obwodów elektrycznych niskiego napięcia. 14) poinformowanie użytkownika o zasadach bezpieczeństwa i prawidłowej obsłudze instalacji – przeszkolenie Użytkowników, oraz przekazanie instrukcji urządzeń w języku polskim, 15) przeprowadzenie inwentaryzacji powykonawczej i opracowanie dokumentacji powykonawczej, przeprowadzenie wymaganych badań i pomiarów elektrycznych oraz rozruchu technologicznego systemu (czynności te należy udokumentować w protokółach odbiorczych), 16) podłączenie instalacji do sieci elektroenergetycznej wraz ze zgłoszeniem przyłączenia instalacji do sieci dystrybucyjnej PGE Dystrybucja S.A. na podstawie wytycznych dostępnych na stronie zakładu, 17) wykonanie systemu zarządzania energią w oparciu o technologie TIK (w tym pomiar, obsługa i monitoring wykorzystania energii w kontekście ich skalowalności, elastyczności i niezależności od dostawców). 18) Systemem monitoringu objęte będą wszystkie zamontowane instalacje paneli fotowoltaicznych. Zamawiający wymaga, aby każda zamontowana instalacja była podłączona do internetu w sposób zapewniający jej monitoring z poziomu aplikacji i pozwalający na proste umieszczenie w portalu i serwisie Gminy. System monitoringu musi umożliwiać przekazywanie danych zbiorczych i indywidualnych oraz zawierać urządzenia konieczne do transmisji danych oraz zapewniać tę transmisję w okresie trwałości projektu. 19) Zamawiający zaleca, aby podczas montażu uwzględniać wymagania osób niepełnosprawnych i dostępność dla nich elementów sterujących (montaż przeprowadzić w sposób zapewniający możliwość wykonywania czynności obsługowych dla osób niepełnosprawnych w szczególności poruszających się na wózkach inwalidzkich). 20) Gwarancja. Długość okresu gwarancji (obejmującej dostarczone materiały, zainstalowane urządzenia i sprzęt, wykonane roboty budowlane, montażowe i instalacyjne) - stanowi kryterium oceny ofert. Zamawiający określa go na okres w przedziale od 36 miesięcy (termin minimalny) do 60 miesięcy (termin maksymalny). Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady wynikające z przepisów kodeksu cywilnego w terminach tam określonych – niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji. Kryterium oceny ofert nie są objęte moduły i inwertery fotowoltaiczne, dla których gwarancja wynosi odpowiednio: a)moduły fotowoltaiczne – minimum 12 lat gwarancji producenta, przy czym liniowa gwarancja mocy min.: 80 % po 25 latach, b) inwertery fotowoltaiczne - minimum 5 lat gwarancji producenta. 21) Szczegółowy opis i zakres wykonania przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa, decyzje administracyjne z załącznikami oraz wzór umowy.