Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 73749-2023
Rumänien-Mediaș: Teile für Bohrmaschinen
2023/S 025-073749
Bekanntmachung vergebener Aufträge – Sektoren
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
VALVE DE CIRCULATIE SI NIPLE; RACORD DE SIGURANTA SI CANALE; ACCESORII PENTRU CIMENTARE SONDE
Referenznummer der Bekanntmachung: 14056826/2022/RGZ.040.OC1.PRO
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
43610000 Teile für Bohrmaschinen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Valvele de circulatie laterala sunt un dispozitiv introdus in garnitura de tevi de extractie cu rolul de a permite circulatia tevi-coloana si invers, cand aceasta este necesara la pornirea sau omorarea sondei, sau in cazul injectarii sub presiune a unor fluide in strat (acidizari, fisurari, etc.). Deschiderea si inchiderea ferestrelor valvei se face cu ajutorul unui dispozitiv manevrat de la suprafata cu automasuratoarea cu sarma.
Niplele X 2 7/8” si niplele R 2 7/8”, sunt utilizate la echiparea finala a sondelor, iar in cazul unor probleme tehnice se poate fixa un dop care sa permita incheiderea sondei.
Racordul de siguranta cu zavor se monteaza în garnitura de prajini de foraj sau în garnitura de
instrumentatie, in vedere utilizarii lui ca element de legatura care permite recuperarea garniturii in cazul intepenirii sculelor de instrumentatie.
Canalele inferioare si superioare sunt utilizate in cadrul operatilor de foraj pentru asigurarea sondei in caz de manifestare eruptiva sau accident tehnic.
Accesorile de cimentare sunt folosite în cadrul operațiilor de tubare și cimentare a coloanelor de tubing de 3 ½” care se introduc în gaura de sondă, în scopul realizării noii coloane de exploatare în sondele la care s-a efectuat operația de adâncire, punerii în producție a sondelor. Aceste produse sunt nerecuperabile, deoarece rămân prinse în urma cimentării.
Aceste produse contribuie la realizarea operatiilor de interventie la sonda, fiind extrem de importante in procesul de reparatie desfasurat de echipele de lucru din cadrul sucursalei.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
ACCESARE PENTRU CIMENTARE SONDE
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cantitati AC
Șiu de cimentare 3 ½” NU min 2 - max 6 buc
Niplu de cimentare 3 ½” NU min 2 - max 6 buc
Dop ștergător tubing 3 ½” min 2 - max 6 buc
Manșon reținător dopuri 3 ½” NU min 2 - max 6 buc
Centror pentru tubing 3 ½” min 2 - max 26 buc
RACORD DE SIGURANTA SI CANALE
Los-Nr.: 2
Racord de Siguranta cu zavor 2 7/8’’ IF Dreapta min 1 - 12 max buc
Racord de Siguranta cu zavor 2 3/8’’ IF Dreapta min 1 - max 12 buc
Racord de Siguranta cu zavor 2 7/8’’ Reg Dreapta min 1 - max 12 buc
Racord de Siguranta cu zavor 2 7/8’’ IF Stanga min 1 - max 6 buc
Racord de Siguranta cu zavor 2 3/8’’ IF Stanga min 1 - max 6 buc
Racord de Siguranta cu zavor 2 7/8’’ Reg Stanga min 1 - max 8 buc
Cana Inferioara 2 7/8" IF min 1 - max 6 buc
Cana Superioara 4 1/2" REG LH min 1- max 6buc
VALVE DE CIRCULATIE SI NIPLE
Los-Nr.: 1
Valvă de circulație laterală 2 7/8” x 10000 PSI, profil X , tip OTIS sau echivalent. min 2 - max 60 buc
Valvă de circulație laterală 2 7/8” x 7500 PSI, profil X , tip OTIS sau echivalent. min 2 - max 50 buc
Valvă de circulație laterală 2 7/8” x 10000 PSI, interior 2.125 , profil R , conexiune 2 7/8 – 8.6 PPF EUE, tip OTIS sau echivalent. min 2 - max 50 buc
Niplu X 2 7/8 - 6.50 API – EU, interior 2.313 min 2 - max 80 buc
Niplu R 2 7/8 – 8.6 ppf EUE, interior 2.125. min 2 - max 40 buc