II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 9524980/2022/AP-1-103
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33696000 Reagentien und Kontrastmittel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
1. În cadrul procedurii vor fi achiziționați reactivi de laborator în vederea efectuării analizelor conform Caiet de sarcini Anexa 2 Cantități-Valori.
2. Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
3. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Tenofovir Disoproxil-d6 Fumarate
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33696000 Reagentien und Kontrastmittel
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Acord Cadru: cantitatea estimată minimă și cantitatea estimată maximă este conform Caiet de sarcini - Anexa 2 Cantități-Valori.
Contract Subsecvent: cantitatea estimată minimă și cantitatea estimată maximă este conform Caiet de sarcini - Anexa 2 Cantități-Valori; cantitatea celui mai mare contract subsecvent = cantitatea maximă a contractului subsecvent conform Caiet de sarcini - Anexa 2 Cantități-Valori.
Tenofovir Diphosphate Triethylamine Salt (mixture of diastereomers) (metabolit active)
Los-Nr.: 2
Materiale monitorizare concentrații medicamente
Los-Nr.: 9
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
Reactivi pentru identificarea patogenilor relevanți clinic în diferite categorii de sindroame/maladii prin real-time PCR multiplex
Los-Nr.: 8
Kit de diagnostic în vitro SARS-COV2 prin RT-PCR pe baza a 3 gene virale
Los-Nr.: 11
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
Trusă de detecție prin RT-PCR ADN viral Monkeypox (MPXV)
Los-Nr.: 10
Kit detecție HPV High Risk
Los-Nr.: 7
Tenofovir-d6 Diphosphate Triethylamine Salt (mixture of diastereomers)
Los-Nr.: 4