2. Verejné obstarávanie sa bude realizovať podľa § 66 ods. 7 písm. b) zákona o VO ako tzv. reverzný postup,
kedy vyhodnotenie ponúk z hľadiska splnenia požiadaviek na predmet zákazky a splnenia podmienok účasti sa uskutoční po vyhodnotení ponúk na základe kritérií na vyhodnotenie ponúk.
5. Splnenie podmienok účasti možno predbežne nahradiť v zmysle § 39 zákona o VO Jednotným európskym
dokumentom (JED). Hospodársky subjekt môže v časti IV. JED uviesť tzv. globálny údaj pre všetky podmienky účasti, bez toho, aby musel vyplniť iné oddiely časti IV (Podmienky účasti oddiel A až D). Postačuje, keď hospodársky subjekt uvedie či "Spĺňa všetky požadované podmienky účasti: Áno alebo Nie".