II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Licitatie medicamente oncologice 23 loturi
Referenznummer der Bekanntmachung: x
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33652000 Antineoplastische und immunmodulierende Mittel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Furnizare de medicamente simptomatice, 23 loturi. Descriere si cantitati in caietul de sarcini, deoarece acest camp nu permite inserarea tuturor informatiilor.
Termenul limita pana la care operatorii economici pot solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritarea contractanta va raspunde, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 378 118 348.56 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 23
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 23
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
operatorii economici pot depune oferta pentru unul sau mai multe loturi
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
BLEOMYCINUM SULFAS pulbere pt sol inj./perf. 15000UI/15 mg
Los-Nr.: 22
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33652000 Antineoplastische und immunmodulierende Mittel
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
cantitate minima/ maxima cel mai mare contract subsecvent- vezi caiet de sarcini;
cantitate minima/ maxima acord cadru- vezi caiet de sarcini;
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 25.356,00
FLUOROURACILUM concentrat pentru solutie inj/perf; solutie inj/perf/50 mg / ml x 20 ml (flacon cu 1000mg)
Los-Nr.: 7
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 20.610,00
IPILIMUMABUM concentrat pentru solutie perfuzabila/5 mg / ml x 10 ml, flacon cu 50mg
Los-Nr.: 14
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 1.634.354,40
GEMCITABINUM concentrat pentru solutie perfuzabila/flacon cu 1000 mg,
Los-Nr.: 10
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 59.956,00
ERIBULINUM solutie injectabila 0,44 mg/ml X 2ml
Los-Nr.: 19
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 225.775,50
IPILIMUMABUM concentrat pentru solutie perfuzabila/5 mg / ml (flacon din sticla x 40 ml), flacon cu 200mg
Los-Nr.: 15
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 1.593.983,10
FILGRASTIMUM solutie injectabila/ perfuzabila 480mcg/0.5ml
Los-Nr.: 17
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 14.648,00
CISPLATINUM concentrat pt solutie perfuzabila/ flacon cu 10mg
Los-Nr.: 4
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA:8.100,00
DINUTUXIMAB concentrat pentru solutie perfuzabila 4,5 mg/ml,(20mg/flacon)
Los-Nr.: 20
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 815.036,20
TOPOTECAMUM concentrat pt sol perfuzabila/1 mg/ml
Los-Nr.: 23
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 18.602,50
RAMUCIRUMABUM concentrat pentru solutie perfuzabila/10 mg / ml x 10 ml (flacon 100 mg)
Los-Nr.: 6
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 418.397,50
GEMCITABINUM pulbere pentru solutie perfuzabila/flacon cu 1000 mg
Los-Nr.: 13
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 93.936,00
CARBOPLATINUM concentrat pentru solutie perfuzabila/600 mg /flacon(10 mg / ml x / 60 ml)
Los-Nr.: 2
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 88.748,00
GEMCITABINUM pulbere pentru solutie perfuzabila/flacon cu 2000 mg
Los-Nr.: 12
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 83.605,00
FLUOROURACILUM concentrat pentru solutie inj/perf; solutie inj/perf/50mg/ml X 5 ml, flacon cu 250 mg
Los-Nr.: 8
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 19.635,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 16
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 16.716,00
NIVOLUMABUM concentrat pentru solutie perfuzabila/120mg/12ml
Los-Nr.: 21
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 1.787.202,00
DACTINOMICINUM pulbere pt solutie injectabila/ 0.5 mg
Los-Nr.: 5
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 7.600,00
FLUOROURACILUM concentrat pentru solutie inj/perf; solutie inj/perf/50mg/ml X 10ml, flacon cu 500 mg
Los-Nr.: 9
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 13.965,00
GEMCITABINUM concentrat pentru solutie perfuzabila/flacon cu 2000 mg
Los-Nr.: 11
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 95.447,50
BRENTUXIMAB VEDOTIN pulbere pt conc pt solutie perfuzabila/flacon cu 50 mg
Los-Nr.: 1
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 221.70
CISPLATINUM concentrat pt solutie perfuzabila/flacon cu 50 mg
Los-Nr.: 3
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 18.150,00
TRANSTUZUMABUM DERUXTECANUM pulbere pt concentrat pentru solutie 5 mg/ 20 ml (100 mg) perfuzabila
Los-Nr.: 18
valoare cel mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit, in lei, fara TVA: 3.134.044,00