Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 73876-2023
Rumänien-Craiova: Spezialfahrzeuge
2023/S 025-073876
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Furnizare echipamente de interventie in situatii de urgenta pentru dotarea Unitatii de Interventie in Situatii de Urgenta din zona transfrontaliera–Craiova-Autospecială de stingere a incendiilor cu capacitate sporită, echipată cu modul de descarcerare şi prim ajutor calificat de capacitate 4500 l
Referenznummer der Bekanntmachung: 4417150.2022.3
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
34114000 Spezialfahrzeuge
II.1.4)Kurze Beschreibung:
In scopul implementării proiectului „Reacţii coordonate şi eficiente ale autorităţilor în situaţii de urgenţă in regiunea Dolj-Vratsa”, in continuare, este necesara achiziţia unor echipamente de intervenţie, respectiv a unei autospeciale de stingere a incendiilor cu capacitate sporită, echipată cu modul de descarcerare şi prim ajutor calificat de capacitate 4500 l.
Valoarea estimata a echipamentelor specifice pentru intervenţii in situaţii de urgenta, care urmeaza sa fie achiziţionate este de 1.608.067,5 lei fara TVA.
a.In conformitate cu prevederile art.160 alin.(1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 16 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
b.In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta va raspunde, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare, cu 10 zile inainte de termenul limita de depunerea a ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
34144210 Feuerwehrfahrzeuge
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Durata contractului de furnizare: 7 luni.