Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Matkapuhelimet ja matkapuhelinten elinkaaripalvelut
Referenznummer der Bekanntmachung: 1312/02.03.00.00/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil32250000 Mobilfunkgeräte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena ovat matkapuhelimet ja niihin liittyvät elinkaaripalvelut
• Matkapuhelimet:
• Android-älypuhelimet
• Apple IOS-älypuhelimet
• puhelimiin liittyvät oheislaitteet ja tarvikkeet
• elinkaaripalvelutoiminnan toteutus tilaajan prosessien mukaisesti (tarjouspyynnön liitteenä)
• laitteiden toimittamiseen liittyvät palvelut, joita ovat mm. laitteiden kuljettaminen tilaajan ilmoittamaan osoitteeseen, vanhojen laitteiden poisvienti, kierrätys ja tietoturvallinen hävittäminen.
• laiterekisterin ylläpito ja raportointi tilaajan järjestelmässä
• laitteiden huolto- ja tukitoimet hankinnan kohteen kriteerien ja prosessikuvausten mukaisesti
• laitepoolin ylläpito
Jyväskylän yliopisto on sitoutunut toimimaan ympäristöystävällisesti ja vähentämään toimintansa hiilijalanjälkeä. Sen vuoksi edellytämme energiatehokkuuden huomioon ottamista sekä palvelutuotannossa että hankittavissa laitteissa.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)50300000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Personalcomputern, Büromaschinen, Fernmeldeanlagen und audiovisuellen Anlagen
72600000 Computerunterstützung und -beratung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Puhelinten hankintamäärä on vuodessa 700-850 kappaletta. Puhelimet hankitaan tilaajan omistukseen, ei leasing-palveluna.