Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Podstawa prawna:
Rozporządzenie (UE, Euratom) nr 2018/1046
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Wielokrotna umowa ramowa w systemie kaskadowym o usługi pomocy w dziedzinie oceny zgodności
Numer referencyjny: FISMA/2020/OP/0006
II.1.2)Główny kod CPV79400000 Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania oraz podobne
II.1.4)Krótki opis:
Wielokrotna umowa ramowa o usługi pomocy w dziedzinie oceny zgodności.
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV79400000 Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania oraz podobne
II.2.4)Opis zamówienia:
Wielokrotna umowa ramowa w systemie kaskadowym dotycząca oceny kompletności/zgodności transpozycji dyrektyw oraz wdrażania rozporządzeń przyjętych w szczególności w dziedzinie usług finansowych.
Jednym z głównych wyzwań dla Komisji jest zapewnianie terminowego i prawidłowego wdrożenia dyrektyw i rozporządzeń do prawa krajowego. Usługi wymagane w ramach niniejszego zamówienia przyczynią się do osiągnięcia tego celu poprzez udzielanie Komisji pomocy w ocenie zgodności przepisów krajowych z prawodawstwem UE, w szczególności w dziedzinie bankowości i finansów. Sprawozdania z oceny zgodności sporządzane przez wykonawcę służą Komisji za pomoc w ocenie zgodności przepisów krajowych z prawodawstwem UE, ponieważ Komisja ma obowiązek dopilnować, aby przepisy państw członkowskich były zgodne z prawem unijnym. Niekompletna i nieprawidłowa transpozycja lub wdrożenie prawa unijnego może prowadzić do podjęcia przez Komisję działań zgodnie z art. 258 TFUE (postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom).