Det glæder os at kunne fortælle, at den nye version af TED-portalen bliver lanceret den 29. januar 2024 (skal bekræftes!) Er du interesseret i at få information om de nye funktioner og forbedringer og fordelene for brugerne? Gå ind og læs vores artikel – så bliver du klogere på det hele.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
AsBo/NoBo assessering – Ringsted-Slagelse
Sagsnr.: NFSP0542 + NA0036 – Ringsted-Sla
II.1.2)Hoved-CPV-kode
71311230 Ingeniørarbejder i forbindelse med jernbaner
II.1.4)Kort beskrivelse:
I overensstemmelse med:
Reglerne i direktiv 2014/25/EU af 26. februar 2014 (Forsyningsvirksomhedsdirektivet), som implementeret ved bekendtgørelse nr. 1624 af 15. december 2015, om fremgangsmåderne ved indgåelse af kontrakter inden for vand- og energiforsyning, transport samt posttjenester, og I henhold til kvalifikationsordning for assessor- og NoBo-ydelser udbudsbekendtgørelse 2017/S 049-090575, udbyder Banedanmark herved en kontrakt for teknisk rådgivning og bistand i forbindelse med NFSP0542 + NA0036 – Ringsted-Slagelse
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Reglerne i direktiv 2014/25/EU af 26. februar 2014 (Forsyningsvirksomhedsdirektivet), som implementeret ved bekendtgørelse nr. 1624 af 15. december 2015, om fremgangsmåderne ved indgåelse af kontrakter inden for vand- og energiforsyning, transport samt posttjenester, og I henhold til kvalifikationsordning for assessor- og NoBo-ydelser udbudsbekendtgørelse 2017/S 049-090575,udbyder Banedanmark herved en kontrakt for teknisk rådgivning og bistand i forbindelse med NFSP0542 + NA0036 – Ringsted-Slagelse