Soziale und andere besondere Dienstleistungen – öffentliche Aufträge
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Sosiaalihuollon asiakkaiden kotisiivouspalvelun hankinta
II.1.2)CPV-Code Hauptteil85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Tällä tarjouspyynnöllä Vantaan ja Keravan kaupungit (jäljempänä kaupunki tai tilaaja) pyytävät tarjousta sosiaalihuollon asiakkaiden kotisiivouspalvelun hankinnasta. Palvelu hankitaan vantaalaisille sekä keravalaisille asiakkaille, joiden siivouspalvelun tarve on arvioitu sosiaali- ja terveydenhuollon henkilöstön toimesta yhdessä asiakkaan kanssa. Palvelu jakaantuu määräaikaisesti tai kertaluonteisesti hankittavaan ylläpitosiivoukseen sekä kertahankintana tehtävään raivaussiivoukseen. Hankinnassa on kyseessä on kansallisen kynnysarvon ylittävä sosiaalihuoltolain mukainen kotipalvelun tukipalveluna annettava siivouspalvelu.
Kilpailutuksen tuloksena valitaan kummassakin osakohteessa palveluntuottajiksi vähintään yksi (1) ja enintään viisi (5) tarjoajaa. Tilaaja muodostaa kilpailutuksen lopputuloksena puitejärjestelyn, jossa on enintään viisi toimittajaa etusijajärjestyksessä. Etusijajärjestykset ovat erilliset ylläpito- ja raivaussiivouksen osalta.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 1 020 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
90910000 Reinigungsdienste
90911100 Reinigung von Unterkünften
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Ylläpitosiivousta tehdään pääsääntöisesti kerran kuukaudessa ja yhden siivouskerran kesto on pääsääntöisesti kaksi (2) henkilötyötuntia. Yhden siivouskerran kesto on vähintään kaksi (2) henkilötyötuntia. Palvelun sisältö ja kesto määritellään tilauksen yhteydessä. Kohteet ja niiden puhtaustaso vaihtelevat. Työaika ei saa ylittää kahta (2) henkilötyötuntia per siivouskerta mikäli tilaaja ei ole niin erikseen tilauksessa määritellyt. Tilauksessa voidaan määritellä, että ylläpitosiivous järjestetään kaksi, kolme tai jopa neljä kertaa kuukaudessa, esimerkiksi lapsiperheiden osalta tiheämpi siivousväli voi olla tarpeen.
Tarjoushinnat tulee ilmoittaa kiinteänä, kahden desimaalin tarkkuudella ilman arvonlisäveroa (ALV 0 %). Tarjoushintoihin tulee sisältyä kaikki tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisista ehdoista aiheutuvat kustannukset.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
Raivaussiivous tehdään kun asiakkaan kodin siisteys ja hygieniataso on vaaraksi
asiakkaalle ja/tai ympäristölle. Raivaussiivouskohteissa voi olla oksennuksia,
ulosteita (ihmisen/ eläinten), valtavasti tavaraa ja jäteroskaa, hajonneita tai
pilaantuneita kalusteita yms. Kohde voidaan myös joutua myrkyttämään tuholaisilta.