We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Szolgáltatásmegrendelés
Reference number: EKR001318922021
II.1.2)Main CPV code
90500000 Refuse and waste related services
II.1.4)Short description:
A hulladékról szóló 2012. évi CLXXXV. törvény, valamint végrehajtási rendeletei vonatkozó rendelkezései alapján Békés megye közigazgatási területén lévő illegális hulladék lerakatok felszámolása során a Békés Megyei Kormányhivatal által foganatosítandó szállítási, kezelési feladatok ellátása vállalkozási keretszerződés formájában.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 93 059 055.00 HUF
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
A Békés Megyei Kormányhivatal - mint területi hulladékgazdálkodási hatóság - kötelezettsége a 2021. február 28-át követően saját hulladékgazdálkodási hatósági eljárásaiban a más által, az ingatlantulajdonos hozzájárulása nélkül, ellenőrizetlen körülmények között elhelyezett vagy elhagyott hulladékkal, (együttesen: elhagyott hulladék), valamint az ingatlantulajdonos által beengedett, vagy az általa elhelyezett hulladékkal (együttesen: felhalmozott hulladék) kapcsolatban hozott, végrehajtható döntéseiben, illetve a NAV Békés Megyei Igazgatósága - mint a 2021. március 1-je előtt a cselekmény végrehajtásokat foganatosító szerv - által hatáskör hiánya miatt áttett, a korábban elsőfokú hulladékgazdálkodási hatósági feladatokat ellátó szervek végrehajtható döntéseiben meghatározott cselekmények végrehajtásának foganatosítása.
A közbeszerzés keretösszege nettó 93 059 055,- Ft, amely összeg 70%-ának lehívására vállal kötelezettséget ajánlatkérő.
Elszállítandó hulladékok mennyisége tájékoztató jelleggel:
Vegyes, kommunális hulladék: 1500-2400 to
Bontási, építési hulladék: 3500-5600 to
Elszállítandó hulladékok különösen:
(azonosító kód szerinti besorolása):
Azonosító kód Hulladék megnevezése
02 01 04 műanyaghulladék (kivéve a csomagolás)
19 12 08 textíliák
20 01 36 kiselejtezett elektromos és elektronikus berendezések, amelyek különböznek a 20 01 21-től, a 20 01 23-tól és a 20 01 35-től
20 03 01 Kommunális hulladék
20 03 07 lomhulladék
20 02 01 biológiailag lebomló hulladék
20 01 27 Veszélyes anyagokat tartalmazó festékek, tinták, ragasztók gyanták
20 01 35 Veszélyes anyagokat tartalmazó kiselejtezett elektromos és elektronikus berendezések amelyek különbeznek 200121-től, 200123-tól
20 03 99 Közelebbről meg nem határozható lakossági hulladék
17 01 01 beton
17 01 02 Tégla
17 01 03 Cserép és kerámia
17 01 06 veszélyes anyagokat tartalmazó beton, tégla, cserép és kerámia frakció vagy azok keveréke 17 01 07 beton, tégla, cserép és kerámia frakció vagy azok keveréke, amely különbözik a 17 01 06-tól 17 06 05* azbesztet tartalmazó építőanyag
17 09 03* veszélyes anyagokat tartalmazó egyéb építési-bontási hulladék (ideértve a kevert hulladékot is)
17 09 04 kevert építési-bontási hulladék, amely különbözik a 170901, 170902 170903
16 01 03 hulladékká vált gumiabroncsok
16 01 04 hulladékká vált gépjármű
16 01 06 hulladékká vált gépjármű, amely nem tartalmaz sem folyadékot, sem más veszélyes összetevőt
15 01 01 papír és karton csomagolási hulladék
15 01 02 műanyag csomagolási hulladék
15 01 07 üveg csomagolási hulladék
15 01 09 textil csomagolási hulladék
15 01 10* veszélyes anyagokat maradékként tartalmazó, vagy azokkal szennyezett csomagolási hulladékok
Az elszállítandó hulladékok jellemzői:
Esetenként hónapok, évek óta az adott helyszínen összegyűlt (összegyűjtött), változó összetételű hulladékok, amelyek több hulladéktípusból állnak, és jellemzően össze vannak keveredve. A hulladékok között lehetnek - jellemzően nem meghatározó mennyiségben - veszélyes hulladékok (elemek, akkumulátor, veszélyes anyagokat tartalmazó elektromos vagy elektronikai berendezések, festékek, oldószeres göngyöleg, vegyszerek, szennyezett talaj, stb.) is.
Ajánlatkérő a hatósági kötelezésekben meghatározott, szakértő bevonása nélküli műszaki becsléssel megállapított becsült hulladék mennyiségre bocsát ki megrendelést helyrajzi számonként. A megrendelést teljesíteni azonban az adott helyrajzi számon hátrahagyott hulladék teljes mennyiségére vonatkozóan kell, függetlenül attól, hogy az eltér a fent említett becsült mennyiségtől. A hatósági kötelezések és az azokban megjelenő, illetve azok által teljesítendő mennyiségek jelentik a keretszerződés tekintetében a lehívási kötelezettséget.
2. A vállalkozó feladatai és kötelezettségei:
A munkavégzés menete
- igény esetén helyszínbejárás a Megrendelő képviselőjével az ellátandó feladat módjának, logisztikájának, a szükséges erőforrások megtervezése érdekében
- szükség esetén a helyszínen történő kitermelés, összegyűjtés,
- szükség esetén válogatás, darabolás, törés,
- rakodás,
- a terület rendezése,
- szállítás,
- saját kezelés, vagy más kezelőnek történő átadás,
- kezelési lehetőség hiányában saját ártalmatlanítás, vagy más, ártalmatlanítást végző hulladékkezelő részére történő átadás,
- minden átadáskor mérlegeléssel igazolni az átadott mennyiségeket,
- értékkel bíró hulladék, vagy a kezelés során kinyert haszonanyag értékesítése és a bevétellel való elszámolás Megrendelő irányába.
Teljesítés során benyújtandó dokumentumok:
- Hulladék átvételét igazoló hiteles kiállított bizonylat (különösen, de nem kizárólagosan: mérlegjegy, szállítólevél, számla, befogadó nyilatkozat, valamint veszélyes hulladék esetén „SZ” kísérőjegy),
3. Megrendelés menete:
Megrendelő a keretszerződés alapján elektronikus (e-mail) úton rendeli meg Vállalkozótól a konkrét feladatot, mely megrendelés tartalmazza a hulladék helyszínét GPS koordináták által meghatározva, a hulladék kalkulált típusát, mennyiségét és hogy a helyszínen szükség van-e a hulladék összegyűjtésére is, vagy csak az összegyűjtött hulladék felrakására és szállítására.
4. Teljesítésigazolás menete
Elektronikus megrendeléstől számított 1 munkanapon belül a megrendelést Vállalkozónak elektronikus válaszban vissza kell igazolni. Amennyiben az elektronikus válasz 24 órán belül nem érkezik vissza, az elfogadottnak tekintendő.
- Megrendelés elfogadásától számított 5 munkanapon belül a Vállalkozó köteles a munkaterületre felvonulni, és a felvonulástól számított 5 munkanapon belül a feladatot teljesíteni. -
- Hulladék átvételét igazoló hiteles kiállított bizonylatok megrendelő részére történő benyújtása
- Teljesítésigazolás kiállítása
Az elszámolás alapjait képezi: -
- A hulladék elszállítását, átadását, kezelését igazoló bizonylatok.-
A megrendelés és teljesítés esetén nincs alsó mennyiségi korlát.
Közúti szállítás esetén a Vállalkozó kötelessége és költsége a rakott és az üres állapotú tehergépkocsi mérlegelése hitelesített hídmérlegen.
A teljesítést a Megrendelő folyamatosan ellenőrzi és jogosult az ellenőrzés során ellenőrző mérlegelést kérni. A Hulladék kategóriák részletesen a Közbeszerzési dokumentumban kerülnek kifejtésre. A személyes adatok kezelése során törekedni kell az Európai Parlament és a Tanács által elfogadott, a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK irányelv hatályon kívül helyezéséről szóló 2016/679 Rendeletben (GDPR rendelet) és az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény foglaltak betartására (Info tv). A munkavállalók személyes adatait az Adatkezelőnek a Munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (Mt.), az adatvédelemre vonatkozó irányadó 2005. évi CXXXIII. törvény rendelkezéseivel összhangban kell kezelni.
Folyt. a II.2.14) pontban
II.2.4) pont folytatása
AT csatolja ajánlatához az érvényes legalább a fentebb felsorolt azonosító kódszámú hulladékokra vonatkozó ártalmatlanításra vonatkozó engedélyét.
A nyilatkozat tartalmazza a hulladékgazdálkodási engedélyének számát, érvényességét, megnevezését, az átvevő KÜJ és KTJ számát, a telephely nevét, címét, a kezelés kódját, és a HAK hulladékra vonatkozó éves szabad (le nem kötött) kapacitást. A befogadói nyilatkozat szakmai ajánlatnak minősül.