Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Maahanmuuttovirasto - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - ETL asiantuntija ja Data-arkkitehti
Referenznummer der Bekanntmachung: 370707
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena on kaksi asiantuntijaa Maahanmuuttoviraston tietovarannon ja raportointijärjestelmän uudistamishankkeeseen (MIRA-hanke).
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. asiantuntijan tehtävänä on Migrin asianhallintajärjestelmän ja tietovaraston välisen tiedonsiirron (ETL) sekä tietovaraston (DW) uudelleenrakentamisen suunnittelu ja toteutus. Asiantuntijalla tulisi lisäksi olla kokemusta Power BI-raporttien kehittämisestä sekä raportoinnin toteuttamisesta pilviympäristössä (Azure Cloud). Henkilö toimii nimikkeellä ETL-asiantuntija.
2. asiantuntija keskittyy tietovarannon ja raportoinnin arkkitehtuuriin, tietomallinnukseen ja suunnitteluun. Hankittavan asiantuntijan vastuulla on myös vaatimusmäärittelytehtäviä ja tietolähteiden teknistä suunnittelua. Henkilö toimii nimikkeellä data-arkkitehti.
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Viitenumero: 370707
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: