2. Pe baza autorității contractante Buletinul Achizițiilor Publice (2012/61., 1.6.2012), criteriu cantitativ (prețul) de repartizare, la punctele 2.1 și 2.4 din rezoluție, pentru o calitate résszempontok aplică o metodă pro-rata în care punctajele acordate între 10 și 1.
Criteriile calitative nr. 2.1-2.4 pentru maxim 60 luni pentru propuse, care va primi o sumă maximă de 10 puncte.
5. Indicarea standardelor pentru care se întocmesc liste oficiale de executanți agreați ca o condiție pentru certificarea aspecte sunt comparate: III.1.2 și III.1.3) 1 alineatele (2) — (1).