There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Építési beruházás - 83945-2016
Magyarország-Budapest: Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
2016/S 051-083945
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Keretmegállapodás az ajánlatkérő hatáskörébe utalt, a KEHOP 2. prioritás keretében megvalósítandó beruházások megvalósítására az észak- és közép-dunántúli térségben.
II.1.2)Fő CPV-kód
45200000 Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
II.1.4)Rövid meghatározás:
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
Érték áfa nélkül: 70 000 000 000.00 HUF
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45240000 Vízi létesítmények építése
45247130 Vízvezeték építése
45232100 Vízvezeték-építés járulékos munkája
45232400 Szennyvízcsatorna építése
45232410 Csatornahálózat építése
45232411 Szennyvízcsővezeték építése
45232420 Szennyvíztisztító építése
45232150 Vízelosztó csővezetékkel kapcsolatos munka
45232151 Vízvezeték-felújítással kapcsolatos építési munkák
45231300 Víz- és szennyvízvezetékek építése
45233223 Úttest újraburkolása
45233228 Útburkolat építése
45232423 Szennyvízszivattyú-állomás építése
45252100 Szennyvíztisztító mű építési munkái
45252127 Szennyvízkezelő mű építési munkái
45252130 Szennyvíztelepi berendezések
45252126 Ivóvízkezelő mű építési munkái
45252210 Víztisztító üzem építési munkái
45252140 Iszapvíztelenítő mű építési munkái
39350000 Szennyvíztisztító telepi berendezések
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A Kormány az Európai Unió vagy más nemzetközi szervezet felé vállalt kötelezettséggel összefüggő, a 2007–2013 programozási időszakban a Kormány által a nemzeti fejlesztési miniszter hatáskörébe utalt beruházások, valamint a 2014–2020 programozási időszakban a szennyvíz-elvezetési és -tisztítási, a hulladékgazdálkodási és az ivóvízminőség-javító beruházások megvalósításáról szóló 339/2014. (XII. 19.) rendeletében Ajánlatkérő feladatai közé utalja a szennyvíz-elvezetési és -tisztítási, valamint a hulladékgazdálkodási és az ivóvízminőség-javító beruházások megvalósításához szükséges közbeszerzési eljárások lebonyolítását. Ennek megfelelően jelen keretmegállapodás fő tárgya az ajánlatkérő hatáskörébe utalt, a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) 2. prioritása keretében megvalósítandó beruházások megvalósítása az észak- és közép-dunántúli térségben, a keretösszeg erejéig.
Mennyiség: nettó 70 000 000 000 HUF keretösszeg. Ajánlatkérő fenntartja a jogot, hogy a szerződéses keret ne kerüljön teljes mértékben megrendelésre.
Főbb becsült munkanemek (a keretmegállapodás alapján megrendelt mennyiségek az alábbi tájékoztató adatoktól a ténylegesen felmerült ajánlatkérői igények függvényében eltérhetnek):
— vízi közmű hálózat kivitelezése és rekonstrukciója:
—– bekötés szám: 4 700 db,
—– gravitációs gerincvezeték hossza: 73 000 m,
—– nyomóvezetékek hossza: 45 000 m,
— szennyvíztisztító telep építése, bővítése, felújítása, technológiai fejlesztése (ide értve a biológiai műtárgysor és biológiai gépészet fejlesztését is) és rekonstrukciója:
—– tisztítási kapacitás: 127 000 LE.
A megvalósításra az adott eseti projekt Támogatási Szerződésében foglaltak alapján kerül sor.
Nyertes ajánlattevő feladatát képezhetik a keretmegállapodásos eljárás 2. részében továbbá különösen az alábbi – részletesebben a dokumentációban meghatározott – feladatok:
— kiviteli szintű tervek elkészítése a 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendeletnek megfelelő tartalommal a baleseti és egészségvédelmi tervvel, minőségi előírásokkal,
— a szerződés teljesítése érdekében szükséges engedély, hozzájárulás megszerzése, hatósági, tulajdonosi, kezelői egyeztetések, hatósági eljárások teljes körű lebonyolítása (kivéve az üzemeltetési engedélyeztetés),
— érintett közművezetékek átépítése/áthelyezése, kivitelezési tervek elkészítése, üzemeltetőkkel, hálózati engedélyessel történő egyeztetése, hozzájárulások megszerzése, engedélyeztetése,
— építés előkészítő munkák, növényzetirtás, tereprendezés, szállítási útvonalak kialakítása, folyamatos karbantartása, földmunkák, burkolatok építése, bontási munkák, műtárgyépítés és felújítás, technológiai gépészet, egyéb gépészeti berendezések kivitelezése, külső, belső energiaellátás és működtetés kivitelezése,
— megvalósulási tervek készítése,
— tervezői művezetés,
— lőszermentesítés,
— régészeti előzetes hatásvizsgálat, előzetes környezetvédelmi vizsgálat és környezetvédelmi engedély beszerzése,
— régészeti szakfelügyelet biztosítása az illetékes szervek bevonásával,
— üzemeltetői szakfelügyelet biztosítása az illetékes szervek bevonásával,
— üzemeltetési, kezelési és karbantartási kézikönyvek elkészítése, egyeztetve az érintett üzemeltetőkkel, hatóságokkal, szervekkel,
— vízjogi üzemeltetési engedélyezési eljáráshoz szükséges dokumentumok elkészítése beleértve az esetleges hiánypótlás során szükséges dokumentumok elkészítését is, azzal, hogy az üzemeltetési engedély megszerzése az engedélyes feladata,
— érintett földrészletek tulajdonosai/vagyonkezelői hozzájárulásának beszerzése, vagyonkezelői megállapodások, tulajdonosi hozzájárulások szükség szerinti aktualizálása,
— a kivitelezés érdekében felmerülő zöld kár értékének szakértői felmérése és a kártalanítások károsultak részére történő megfizetése, az ezzel kapcsolatos ügyintézés teljes körű lebonyolítása.
A jelen pontban ismertetett feladatok tájékoztató jellegűek, a részletes feladatok a keretmegállapodásos eljárás 2. részében kerülnek meghatározásra.