There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 83974-2022
Romania-Târgu Jiu: Fuels
2022/S 033-083974
Contract notice
Supplies
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Furnizare combustibili (motorina si benzina) si BVC
Reference number: 2729584120221
II.1.2)Main CPV code
09100000 Fuels
II.1.4)Short description:
Achizitie combustibili (motorina, benzina, BVC)
Cantitatea estimata:
- motorina: 250.000 litri
- benzina: 25.000 litri
- BVC: 900 buc.
1. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 15 zile.
2. Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare, care au fost adresate in prevazut in anuntul de participare, în a 10-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor/ candidaturilor.
NOTA: Autoritatea contractanta nu va raspunde solicitarilor de clarificari /informatiilor suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la pct.1,invocat mai sus. Eventualele raspunsuri la clarificari se vor atasa la anuntul de participare. Aceste raspunsuri vor face parte din documentatia de atribuire si este obligatoriu ca la elaborarea ofertei sa fie avute in vedere.
Eventualele obiectiuni cu privire la documentele achizitiei, inclusiv propunerea de contract vor face obiectul solicitarilor de clarificari, ce se vor depune in termenul prevazut in prezenta documentatie.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 1 603 315.00 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement: