There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 84156-2022
Bulgaria-Rakovski: Electricity
2022/S 033-084156
Contract notice
Supplies
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Доставка на нетни количества активна електрическа енергия (средно/ниско напрежение) и избор на координатор на балансираща група за нуждите на Община Раковски 2022-2023 г.
II.1.2)Main CPV code
09310000 Electricity
II.1.4)Short description:
Предметът на настоящата обществена поръчка е: „Доставка на нетни количества активна електрическа енергия (средно/ниско напрежение) и избор на координатор на балансираща група за нуждите на Община Раковски 2022-2023 г.“
Финансиране - Средствата по настоящата процедура ще се осигурят от бюджета на Община Раковски.
В ценовото си предложение, участникът трябва да предложи цена за фиксирана надбавка към среднопретеглена месечна цена за 1 MWh, съгласно Българската независима енергийна  борса  на пазарен сигмент „Ден напред“ нетна активна електрическа енергия.
Крайната  предлагана цена се  сформира от  среднопретеглена месечна цена за 1 MWh, съгласно Българската независима енергийна  борса  на пазарен сигмент „Ден напред“+ фиксирана  надбавка в размер не-повече от 6,00  /шест/ лв.  без ДДС.
Общо описание на предмета на поръчката - Пълният обхват на поръчката е съгласно Техническата спецификация – Приложение №1 към одобрената документация за участие.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 840 000.00 BGN
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
II.2.4)Description of the procurement:
Обществената поръчка не е разделена на обособени позиции.
Предвидени възможности за изменение на договора, съгласно чл. 116, ал. 1, т.1 от ЗОП, са следните:
1) В случай на необходимост, в рамките на срока на действие на договора, ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ си запазва правото на промяна в броя на обектите за доставка на електрическа енергия ниско напрежение, според възникналата необходимост и съобразно одобрените от КЕВР „Общи условия на договорите за продажба на електрическа енергия“, за които ще заплаща консумираната електроенергия по договорената с ИЗПЪЛНИТЕЛЯ цена.
2) В случай, че към датата на изтичане на срока на договора не е проведена обществена поръчка (или все още се провежда) за избор на изпълнител, с който да се сключи нов договор със същия предмет по реда на ЗОП и в случай, че общата прогнозна стойност не е достигната, договорът продължава своето действие до сключването на нов договор, но не повече от 6 месеца.
Прогнозната стойност на обществената поръчка е 840 000 (словом: осемстотин и четиридесет хиляди лева) без ДДС или 1 008 000 (словом: един милион и осем хиляди лева) с вкл. ДДС, като крайната предлагана цена се сформира от средномесечната цена за 1 MWh съгласно Българската независима енергийна борса + фиксирана надбавка в размер не-повече от 6,00 /шест/ лв. без ДДС.
Прогнозната стойност на обществената поръчка се определя на база направени разходи за предходната година, като се взе предвид и обстоятелството, че за последните три месеца в страната цената за електроенергия значително се завиши. Прогнозната стойност стъпва и върху прогнозното количество електроенергия, което ще се доставя за срока на договора, като последното е определено на база за средна стойност на месец през 2021 година (142 mwh), умножено по 12 месеца, за да се прогнозира количеството за цяла една календарна година.
Прогнозно количество елекроенергия за 12 календарни месеца – 1704 mwh