There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 85218-2022
Bulgaria-Burgas: Refuse and waste related services
2022/S 033-085218
Contract notice
Services
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
„Избор на оператор на анаеробна инсталация и системата за събиране на разделно събрани биоразградими отпадъци“
Reference number: 93-ОП22-10
II.1.2)Main CPV code
90500000 Refuse and waste related services
II.1.4)Short description:
„Избор на оператор на анаеробна инсталация и системата за събиране на разделно събрани биоразградими отпадъци“, като същият представлява предоставяне на услуга от общ икономически интерес (УОИИ). „Анаеробна инсталация“ е обобщено наименование на всички сгради, съоръжения, мобилна техника, площадкова инфраструктура, вертикална планировка, ограда, които са изградени при изпълнението на проект № BG16M1OP002-2.004-0002 "Изграждане на анаеробна инсталация за разделно събрани биоразградими отпадъци на територията на регион Бургас".
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 21 099 223.00 BGN
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Основни дейности, включени в обхвата на поръчката:
1. Събиране и транспортиране на биоразградими отпадъци от територията на Общините Бургас, Несебър и Поморие
2. Приемане и предварително третиране на биоразградими отпадъци, събрани при източника в анаеробна инсталация за разделно събрани биоразградими отпадъци ;
3. Анаеробна ферментация и извличане на биогаз;
4. Оползотворяване на биогаз чрез когенерационен модул ;
5. Компостиране на биоразградими отпадъци след анаеробна ферментация;
6 Административно управление, експлоатация и поддръжка на материалната база на инсталацията, техниката и съоръженията.
7. Охрана и охранителна дейност.
Описаните дейности не изчерпват целия обхват на поръчката, в тях бъдещият изпълнител следва да предвиди и всички съпътстващи, техологично необходими, но неизброени изрично от Възложителя ангажименти, осигуряващи нормалното функциониране и експлоатация на инсталацията и обгрижване на материалната база.