There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 92376-2022
Bulgaria-Pleven: Electricity
2022/S 036-092376
Contract notice
Supplies
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Избор на доставчик на ел. енергия на ниво ниско напрежение от координатор на стандартна балансираща група за нуждите на РДСП - Плевен и ДСП на територията на област Плевен за срок от две години
II.1.2)Main CPV code
09310000 Electricity
II.1.4)Short description:
Предметът на обществената поръчка е избор на доставчик на нетна активна електрическа енергия на ниво ниско напрежение от координатор на стандартна балансираща група, пълно администриране на информационния поток с „ЕСО“ ЕАД и поемане на разходите за небаланси на обекти за нуждите на 7 (седем) бр. обекти, съгласно Приложение № 4 към документацията на настоящата поръчка за срок от 24 (двадесет и четири) месеца, считано от датата на регистрация на първата доставка, съгласно Закона за енергетиката (ЗЕ), Правила за търговия с електрическа енергия (ПТЕЕ), Правила за измерване на количеството електрическа енергия (ПИКЕЕ) и Закона за обществените поръчки (ЗОП).
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 58 333.33 BGN
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Предметът на обществената поръчка е избор на доставчик на нетна активна електрическа енергия на ниво ниско напрежение от координатор на стандартна балансираща група, пълно администриране на информационния поток с „ЕСО“ ЕАД и поемане на разходите за небаланси на обекти за нуждите на 7 (седем) бр. обекти, съгласно Приложение № 4 към документацията на настоящата поръчка за срок от 24 (двадесет и четири) месеца, считано от датата на регистрация на първата доставка, съгласно Закона за енергетиката (ЗЕ), Правила за търговия с електрическа енергия (ПТЕЕ), Правила за измерване на количеството електрическа енергия (ПИКЕЕ) и Закона за обществените поръчки (ЗОП). Обхват на дейностите и услугите, които следва да бъдат предоставени от страна на Изпълнителя при сключване на договор с Възложителя, съгласно Техническа спецификация - Приложение №3 от Документацията на обществената поръчка са както следва: 1. Доставка на необходимите прогнозни количества нетна активна електрическа енергия за използваните тарифни зони и нива на напрежение; 2. Присъединяване на недвижимите имоти, посочени в предмета на поръчката, в сключеното от Изпълнителя рамковото споразумение по чл. 11, т. 13 от Правила за търговия с електрическа енергия (ПТЕЕ) с операторите на електроразпределителни мрежи в страната; 3. Включване на обектите на Възложителя в стандартна балансираща група без Възложителя да заплаща такса за участие.; 4. Осигуряване в качеството на координатор на балансираща група на прогнозиране на потреблението на обектите на Възложителя и планиране и договаряне на конкретни количества нетна електрическа енергия съгласно ПТЕЕ; 5. Пълно администриране на информационния поток с лицензираното електроразпределително предприятие (ЕРП) на територията, на която се намират измервателните точки и Електроенергийния системен оператор (ЕСО) и поеме разходите за небаланси при специалните изисквания на Възложителя; 6. Енергиен мониторинг и изготвяне на прогнози, регистриране на графици, които се известяват в ЕСО, в които са отразени почасовите дневни нетни количества активна електрическа енергия, както и извършване на всички необходими дейности, свързани с участието на Възложителя на свободния пазар на електрическа енергия в съответствие с ПТЕЕ, Правилата за измерване на количествата електрическа енергия, Закона за енергетиката и подзаконовите му нормативни актове; 7. Доставената електрическа енергия се заплаща ежемесечно от Възложителя на база консумирана електрическа енергия, отчетена посредством средствата за търговско измерване /електромери/, монтирани в обектите, до 20 /двадесет/ календарни дни с платежно нареждане по банковата сметка на Изпълнителя, след представяне на фактура – оригинал за обектите, съгласно списък Приложение № 4 неразделна част от настоящата документация. Авансови плащания не се допускат. ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ издава единна фактура с разбивка за всеки обект, която включва консумираната активна електрическа енергия за определения месец. В издадената фактура Изпълнителят включва консумираната нетна активна електрическа енергия за определения месец, отчетена по измервателния уред на съответната измервателна точка, по цена, сформирана от среднопретеглената месечна цена за доставка на 1 kWh нетна електрическа енергия ниско напрежение, съгласно Българската независима енергийна борса на пазарен сегмент „Ден напред“, увеличена с предложената от участника фиксирана надбавка към среднопретеглената месечна цена за доставка на 1 kWh нетна електрическа енергия, без включен ДДС, акциз по чл. 20, ал. 2, т. 17 от ЗАДС, такса „задължения към обществото“, всички мрежови услуги, както и нормативно определени добавки към цената на електрическата енергия съгласно ЗЕ и ПТЕЕ с подробна разбивка. Дължимите такса „задължения към обществото", акциз и ДДС се фактурират на отделни редове.