There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 94012-2022
Romania-București: Fuels
2022/S 036-094012
Contract notice – utilities
Supplies
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Combustibil utilizat in procesele tehnologice - Combustibil Lichid Usor (CLU) tip III
Reference number: 10874881/2022/003.02
II.1.2)Main CPV code
09100000 Fuels
II.1.4)Short description:
Furnizarea de combustibil lichid usor (CLU) tip III, cu continut redus de Sulf, utilizat pentru functionarea cazanelor tip CR#30 din cadrul Centralei Termice de Pornire (CTP) in timpul efectuarii testelor obligatorii sau la pierderea totala a sursei de abur auxiliar, precum si la asigurarea rezervei minime necesare in caz de urgenta, prevazuta in documentele centralei.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 2 822 400.00 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Caracteristicile tehnice si cantitatile estimate sunt prezentate in Caietul de sarcini si anexele acestuia.
Frecvenţa de atribuire a contractelor subsecvente: se estimeaza atribuirea a 4 contracte subsecvente pe perioada acordului-cadru (cate un contract subsecvent la fiecare 12 luni).
Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: min. 350 t (350.000 kg), max. 700 t (700.000 kg).
Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: min. 27 t (27.000 kg), max. 350 t (350.000 kg).
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului-cadru: 1.411.200,00 Lei, fara TVA.