Lavori - 94566-2017
Magyarország-Budapest: Pályaépítés
2017/S 051-094566
Ajánlati/részvételi felhívás – Közszolgáltatások
Építési beruházás
Jogalap:
2014/25/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Budapesti M3 metróvonal rekonstrukciója: vágányépítési, alagúti munkák; biztosítóberendezés felújítása; vasúti távközlési, központi diszpécser rendszerek korszerűsítése.
Hivatkozási szám: FKLM/16/2017
II.1.2)Fő CPV-kód
45234116 Pályaépítés
II.1.4)Rövid meghatározás:
Kivitelezési szerződés a budapesti M3 metróvonal rekonstrukciójához tartozó vágányépítési és alagúti munkák; biztosítóberendezés felújítása, valamint vasúti távközlési és központi diszpécser rendszerek korszerűsítése megvalósítására.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45223220 Szerkezetburkolási munka
45234125 Föld alatti vasútállomás, metróállomás
45221248 Alagútbéleléssel kapcsolatos építési munkák
45210000 Magasépítési munka
45223000 Szerkezetek építése
45231400 Erősáramú vezeték építése
45231300 Víz- és szennyvízvezetékek építése
45231600 Hírközlési vezetékek építési munkája
45232332 Távközléssel kapcsolatos járulékos munkák
45234115 Vasúti jelzések szerelése
45311000 Villamos huzalozás és szerelés
45312100 Tűzriasztó rendszer szerelése
45312200 Betörésjelző rendszer szerelése
45314000 Távközlési berendezések szerelése
45316000 Megvilágító- és jelzőrendszerek szerelése
71245000 Jóváhagyási és kiviteli tervek, specifikációk
45234124 Föld alatti személyvasúti szállítás
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Vágányépítési és alagúti munkák: Vonali fővágányok építése vb. pályalemezen 33 430 vm; Vonali fővágányok építése zúzottkő ágyazaton 481 vm; Kitérők beépítése fővonalon: 44 csoport; 3. sín bontása és építése: 34 288 m. A vonalon a 90-100 cm-es sínalátámasztások 75 cm-re besűrítése. Leerősítések, icosit kúpok bontását követően pályabeton javítása, vízelvezető folyókák felújítása/kialakítása. Alagút falán vezetett kábelekből a keresztezések pálya alatti átvezetéssel való megoldása.
Pályabeton spontán repedések jav.: ~ 7 600 m; Feltáskásodás megszűnt.: ~ 160 m2; Lepattogzások, bemarások megszűnt.: ~ 2 650 m2; Terjeszkedési hézag hibák megszűnt.: ~240 m2; Kémiai reakciók okozta korróziók megszűnt.: ~840 m2; Sárkivetődés a pályabeton alól: ~50 m2; Szabálytalan kábelátvezetések kitöltése ~330 db; Egyéb hibák: ~2 950 db.
Vízelvezetés javítása alagutakban: 13 300 m. Alagutak szigetelés javítása: 13 300 m, ~ 100 000 m2.
Egyéb alagúti munkák: Kábeltartók cseréje és építése: 293 000 m; Alagúti világítás felújítása lámpa testek cseréjével: 7 100 db; Földelő gerinchálózat, földelő szondák létesítése: 36 db; Alagúti tűzivízhálózat, szerelvényekkel: 17 100 m; Vonali műtárgyak bontási és szerkezetépítési, szigetelés javítási munkái: 25 db.
Műtárgy és pályabeton csatlakozásánál a vízelvezető folyókák tisztítása, javítása (~1 700 m), a felszíni szakaszon (~1 800 m) a vízelvezetés megoldása. Kapcsolódó elektromos, gépészeti munkák: Pozitív tápkábel kötések, negatív sínátkötések; Alagút világítás átépítése; Vonali kábelezés; Alagúti földelő gerinchálózat kiépítése; Váltófűtés átépítése; Gépészeti ber. tartalmazó vonali műtárgyak szigetelése, felújítása; Tüzivíz ellátás kiépítése.
Kőér utcai járműtelepi munkák: Vágányok építése zúzottkő ágyazaton: 4 548 m; Kitérők beépítése: 20 csoport; 3. sín bontása és építése: 3 831 m.
17,3 km hosszú (alagúti és felszíni) vonalon, a vonal állomásain, metró járműtelepen és diszpécser központban vasúti távközlési rendszerek és központi diszpécserek 3 irányító rendszereinek rekonstrukciója, telepítése, kivitelezése, a bizt.ber. berendezések felújítása úgy, mint:
— Vasúti távközlési berendezések, optikai gerinchálózat telepítése a vonal 20 állomásán, a járműtelepen, és a diszpécserközpontban,
— Tűzjelző és oltásvezérlő rendszer létesítése a 20 állomáson, mintegy 20000 m2 területen, valamint felügyeleti rendszerbe integrálása,
— Utasforgalmi IP kamerás megfigyelő rendszerek kiépítése a 20 állomáson, a rendszerek állomási és központi felügyeleti rendszerbe integrálása,
— Összevont (Központi) diszpécser rendszer (KFM, KFO, KUD1, KUD2, MÜDI1 és MÜDI2) szállítása és telepítése, korszerűsítése,
— Járműtelepi diszpécser (BLP) hírközlési felügyeleti rendszereinek kiépítése,
— Bizt.ber munkák:
— M3 vágánykép módosításnak megfelelő bizt.ber. átalakítások, felújítás a teljes vonalon (17,3 km és járműtelep; a bizt.ber 85 db váltót kezel),
— Önműködő jelzőüzem kiterjesztése 5 helyszínen, peronvész áramkörök átalakítása mind a 20 állomáson.
A közbeszerzési dokumentumok a munkákhoz kapcsolódó kiviteli terveket tartalmazzák. Feladat: valamennyi építési munkához szükséges kiegészítő tervezési feladatok a közbeszerzési dokumentumokban részletezettek szerint, AT által megajánlott anyagok, gépek, berendezések, technológiák ismeretében, valamint az ideiglenes és technológiai tervek elkészítése.
AK a vágányépítéshez szükséges új sínanyagot, tervezett új kitérőket beszerezte, nyertes AT-nek beépítést megelőzően leszállíttatja a Kőér utcai járműtelepre. AK az AVR felszedési, felújítási és visszahelyezési munkákat saját hatáskörben végzi el.
Részletes leírás: 3-4. kötet.