Verejný obstarávateľ požaduje od záujemcov technickú alebo odbornú spôsobilosť vo verejnom obstarávaní preukázať predložením nasledovných dokladov:
a) podľa § 34 ods. 1 písm. b) ZVO zoznamom stavebných prác uskutočnených za predchádzajúcich päť rokov od vyhlásenia verejného obstarávania s uvedením cien, miest a lehôt uskutočnenia stavebných prác; zoznam musí byť doplnený potvrdením o uspokojivom vykonaní stavebných prác a zhodnotení uskutočnených stavebných prác podľa obchodných podmienok, ak odberateľom:
- bol verejný obstarávateľ alebo obstarávateľ podľa ZVO dokladom je referencia.
Ak referencia nebola vyhotovená podľa § 12 ZVO, dokladom môže byť aj vyhlásenie záujemcu o ich uskutočnení doplnené dokladom preukazujúcim ich uskutočnenie.
- bola iná osoba ako verejný obstarávateľ podľa ZVO, dôkaz o plnení potvrdí odberateľ;
ak také potvrdenie záujemca nemá k dispozícii, vyhlásením záujemcu o ich uskutočnení, doplneným dokladom, preukazujúcim ich uskutočnenie alebo zmluvný vzťah, na základe ktorého boli uskutočnené.
Záujemca je povinný v žiadosti o účasť identifikovať referencie, ktoré sa ku dňu predloženia žiadosti nachádzajú v evidencii referencií na stránke Úradu pre verejné obstarávanie a ktorými mieni preukázať splnenie podmienky účasti.
b) podľa § 34 ods. 1 písm. g) ZVO údajmi o vzdelaní a odbornej praxi alebo o odbornej kvalifikácií osôb určených na plnenie zmluvy alebo riadiacich zamestnancov.
2. vo výmene svietidiel verejného osvetlenia
5. v rekonštrukcii pôvodných vzdušných neizolovaných vedení verejného osvetlenia s využitím nového vzdušného izolovaného vedenia
2. Záujemca preukáže, že na plnenie predmetu zákazky bude mať k dispozícii min. 1 odborníka, ktorý realizoval činnosti podľa bodov č. 1 až 6 vzťahujúce sa k minimálnej požadovanej úrovni štandardov podmienky účasti podľa § 34 ods. 1 písm. b) ZVO. Záujemca môže jednotlivé činnosti preukázať rôznymi odborníkmi. Pre účely splnenia tejto podmienky účasti je potrebné, aby odborník vykonával činnosti podľa bodov č. 1 až 6 v pozícii samostatný elektrotechnik alebo elektrotechnik na riadenie činnosti alebo na riadenie prevádzky alebo revízny technik vyhradeného technického zariadenia elektrického podľa § 22/§ 23/§ 24 vyhlášky č. 508/2009 alebo podľa ekvivalentného právneho predpisu inej krajiny ako SR.
Záujemca vyššie uvedené preukáže predložením:
- profesijného životopisu odborníka alebo iného dokladu, z ktorého bude vyplývať plnenie požadovaných činností a pozícia odborníka na ich plnení
- dokladu o odbornej spôsobilosti v elektrotechnike
V prípade, ak záujemca preukazuje splnenie podmienok účasti podľa § 34 ods. 1 písm. g) ZVO osobou, ktorá nie je jeho internou kapacitou (zamestnanec/dohodár a pod.), musí vo vzťahu k tejto osobe preukázať splnenie podmienok účasti podľa § 32 ZVO a nesmú u nej existovať dôvody na vylúčenie podľa § 40 ods. 6 písm. a) až g) a ods. 7 ZVO, a to v súlade s § 34 ods. 3 ZVO, oprávnenie dodávať tovar, uskutočňovať stavebné práce alebo poskytovať službu preukazuje vo vzťahu k tej časti predmetu zákazky, na ktorú boli kapacity záujemcovi poskytnuté.