There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Építési beruházás - 96154-2020
Magyarország-Zalakaros: Szállodák kivitelezése
2020/S 041-096154
Tájékoztató az eljárás eredményéről
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Új szálloda kivitelezése
Hivatkozási szám: EKR001271812019
II.1.2)Fő CPV-kód
45212410 Szállodák kivitelezése
II.1.4)Rövid meghatározás:
Az „Egyedi adottságú, vízparti 4* superior besorolású új szálloda létesítése Balatonfüreden” című, a TFC-1.2.1-2018 kódszámú Kisfaludy Szálláshelyfejlesztési Konstrukció – szálláshelyek létesítése – Balaton kiemelt turisztikai fejlesztési térségben támogatási konstrukció keretében megvalósuló projekt során 80 szobás, tervezetten 4 csillag superior besorolású, széles szolgáltatási körrel rendelkező szálloda kivitelezési munkáinak elvégzése a teljesítési határidő prognosztizált egyösszegű átalányáron.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45212411 Szálloda építése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Elvégzendő feladatok és főbb mennyiségi adatai:
A fejlesztésre kijelölt terület a 18/6. helyrajzi számú ingatlanon belül van, az újonnan létesülő kikötőépület közvetlen szomszédságában, mely külön engedélyezési eljárás során (ÉTDR azonosító: 201800014514; ÉTDR iratazonosító: IR-000150057/2018) kapott építési engedélyt. A területen található meglévő épületek, közművek a kivitelezést megelőzően elbontásra kerülnek, a szükséges környezetrendezés a felvonulást megelőzően megtörténik.
A tervezett épület egy földszintes és egy pince + földszint + 3 emelet + gépészeti szint magas tömegből áll, melyben az alábbi helyiségek kialakítása a feladat:
— 80 darab szállodai szoba erkélyes kialakítással, általános 20-23 m2 szoba mérettel az emeleteken. A standard szobák összenyithatósága mellett lakosztályok kialakítása, továbbá 1 darab akadálymentes szoba kialakítása (szobák területe: 2 300 m2, erkélyek területe: 710 m2),
— A szállóvendégeket kiszolgáló étterem, melynek fogyasztóteréből mobilfallal leválasztható különteremmel rendelkezik a földszintes épülettraktusban. (fogyasztótér területe: 320 m2, kültéri étterem terasz: 170 m2),
— A fenti a funkciót egy 200 adagos konyha szolgálja ki, mely üzemi összeköttetésben van az éttermi fogyasztótérben elhelyezett látványkonyhával és az előcsarnokból nyíló bárral (kiszolgáló rész területe: 530 m2),
— A súlyponti lobby térből elérhető recepció-bár-gyereksarok helyiségkapcsolat kialakítása a szükséges kiszolgálóhelyiségekkel (földszinti átriumos lobby tér kapcsolódó helyiségekkel: 440 m2),
— Bel-, kültéri élménymedencét illetve jakuzzit magába foglaló wellness részleg, melynek „csendes” funkciói a pince szinten kapnak helyet: szaunák, masszázs szoba, float spa (wellness területe pince szinten: 250 m2, földszinten: 610 m2, wellness kültéri terasz: 270 m2),
— Wellnesstől függetlenül elhelyezett konditerem (területe: 37 m2).
A megépítendő épület alapterülete beltéren 5 500 m2, kültéren 1 400 m2.
Az megépítendő épület területe beltéren összesen: 5 500 m2, kültéren: 1 400 m2. Élménymedence 115,3 m2 vízgépészettel, jakuzzi 8,72 m2, külső medence 35,45 m2.
A földszintes épületrészek lapos teteje extenzív zöldtetős kialakítású (zöldtető mérete: 720 m2). A kavicsterhelésű lapos tetőn (lapos tető mérete: 1 000 m2) kapnak helyet az épület energiaellátását részben kiszolgáló napelemek.
A közbeszerzés emeltszintű szerkezetkész állapot építésére vonatkozik, mely az alábbi készültségi állapotot takarja: szerkezetkész állapot (alapozás 950 m3, betonacél szerelés 137 t + 304 t) + külső homlokzatot érintő összes elem elkészülte (teherhordó és kitöltő falazat 3 000 m2) + beltéren gipszkarton falak, aljzatbetonozás, vezetékezés elkészülte (gipszkarton falak 4 100 m2, aljzatbetonozás 5 000 m2). Nem képezi közbeszerzési eljárás tárgyát az alábbi munkák elvégzése: álmennyezetek, padló és falburkolatok, elektromos szerelvények (csak a vezetékezés készül), gépészeti készülékek álmennyezet fölött (csak a csövezés készül), az emelt szintű szerkezetkész állapoton felüli munkálatok, illetve a külső környezetrendezés sem. Ezek tájékoztató jelleggel külön színnel jelölve szerepelnek a költségvetésben.
Ajánlatkérő az alábbi kivitelezési feladatokat opcionális tételként határozza meg:
1. számú opciós tétel: kültéri medence szerkezet, burkolata, motoros redőnye, a hozzá kapcsolódó szélfogóval, azt elhatároló üvegfallal.
2. számú opciós tétel: Az étterem terasz pergolája.
3. számú opciós tétel: A wellness és étterem kültéri teraszának burkolata.
4. számú opciós tétel: A napelemek.
Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tesz meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést kell érteni.