Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Świadczenie usług porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi wraz z przyległymi terenami zewnętrznymi w latach 2022-2023
Referenznummer der Bekanntmachung: DSR-ZP-II.271.17.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90919200 Büroreinigung
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
świadczenie usług porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi - ul. Piotrkowska 102, 104-106, 108, 110, 113, 115, Wólczańska 36 wraz z przyległymi terenami zew.
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)90919200 Büroreinigung
świadczenie usług porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi - ul. Piotrkowska 153, ul. Piotrkowska 171, ul. Piotrkowska 175 wraz z przyległymi terenami zewnętrznymi
Los-Nr.: 2
świadczenie usług porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi - ul. Sienkiewicza 5, ul. Wierzbowa 49 wraz z przyległymi terenami zewnętrznymi
Los-Nr.: 3
świadczenie usług porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi - ul. Smugowa 26a i 30/32
Los-Nr.: 4
świadczenie usług porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi - ul. Zachodnia 47, ul. Urzędnicza 45 wraz z przyległymi terenami zewnętrznymi.
Los-Nr.: 5
świadczenie usług porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi - al. Politechniki 32, ul. Pabianicka 2, ul. Skorupki 21 wraz z przyległymi terenami zewnętrznymi.
Los-Nr.: 6
świadczenie usług porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi - ul. Krzemieniecka 2b, ul. Wileńska 53 wraz z przyległymi terenami zewnętrznymi.
Los-Nr.: 7
świadczenie usług porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi - al. Piłsudskiego 100 (budynek A) wraz z przyległymi terenami zewnętrznymi.
Los-Nr.: 8
świadczenie usług porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi - ul. Tuwima 10 wraz z przyległymi terenami zewnętrznymi.
Los-Nr.: 9
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Numer referencyjny: DSR-ZP-II.271.17.2022
II.1.2)Główny kod CPV90919200 Usługi sprzątania biur
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi wraz z przyległymi terenami zewnętrznymi w latach 2022-2023. Przedmiot zamówienia podzielono na 9 części. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę jedną lub więcej części zamówienia. Ocena ofert oraz wybór najkorzystniejszej oferty zostanie przeprowadzone odrębnie dla każdej części zamówienia.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części
Maksymalna liczba części, które mogą zostać udzielone jednemu oferentowi: 9
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:
Część nr: 1
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV90919200 Usługi sprzątania biur
II.2.4)Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi - ul. Piotrkowska 102,ul. Piotrkowska 104-106,ul. Piotrkowska 108 ,ul. Piotrkowska 110, ul. Piotrkowska 113, ul. Piotrkowska 115,ul. Wólczańska 36 wraz z przyległymi terenami zewnętrznymi.Szczegółowy opis budynków zawarty jest w załączniku nr 1 do OPZ.Na podstawie art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U z 2019 r., poz. 1040 ze zm.) tj. osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia prace związane z usługami porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi np. sprzątanie pomieszczeń biurowych, sanitariatów, aneksów kuchennych, sal konferencyjnych itp. oraz przyległych terenów zewnętrznych.Zakres prac osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia oraz sposób dokumentowania zatrudnienia tych osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę przedmiotowych wymagań oraz nakładania sankcji z tytułu ich niespełnienia zostały określone w niniejszym Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.Na podstawie art. 96 ust. 1 pkt. 2 ppkt. e) ustawy Pzp zamawiający wymaga zatrudnienia co najmniej 1 osoby niepełnosprawnej w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, realizującej czynności związane z wykonaniem zamówienia.Zamawiający przewiduje prawo opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp - Zamawiający
w okresie obowiązywania umowy może skorzystać z prawa opcji i powiększyć ilość realizowanych usług jednak nie więcej niż o 10 % wartości umowy brutto. Realizacja prawa opcji nastąpi w przypadku zaistnienia dodatkowych potrzeb Zamawiającego w zakresie przedmiotu umowy.Termin realizacji przedmiotu zamówienia: 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy jednak nie wcześniej niż od dnia 1.05.2022 r.
Część nr: 2
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi - ul. Piotrkowska 153, ul. Piotrkowska 171, ul. Piotrkowska 175 wraz z przyległymi terenami zewnętrznymi.Szczegółowy opis budynków zawarty jest w załączniku nr 1 do OPZ.Na podstawie art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U z 2019 r., poz. 1040 ze zm.) tj. osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia prace związane z usługami porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi np. sprzątanie pomieszczeń biurowych, sanitariatów, aneksów kuchennych, sal konferencyjnych itp. oraz przyległych terenów zewnętrznych.Zakres prac osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia oraz sposób dokumentowania zatrudnienia tych osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę przedmiotowych wymagań oraz nakładania sankcji z tytułu ich niespełnienia zostały określone w niniejszym Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.Na podstawie art. 96 ust. 1 pkt. 2 ppkt. e) ustawy Pzp zamawiający wymaga zatrudnienia co najmniej 1 osoby niepełnosprawnej w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, realizującej czynności związane z wykonaniem zamówienia.Zamawiający przewiduje prawo opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp - Zamawiający
Część nr: 3
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi - ul. Sienkiewicza 5, ul. Wierzbowa 49 wraz z przyległymi terenami zewnętrznymi.Szczegółowy opis budynków zawarty jest w załączniku nr 1 do OPZ.Na podstawie art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U z 2019 r., poz. 1040 ze zm.) tj. osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia prace związane z usługami porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi np. sprzątanie pomieszczeń biurowych, sanitariatów, aneksów kuchennych, sal konferencyjnych itp. oraz przyległych terenów zewnętrznych.Zakres prac osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia oraz sposób dokumentowania zatrudnienia tych osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę przedmiotowych wymagań oraz nakładania sankcji z tytułu ich niespełnienia zostały określone w niniejszym Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.Na podstawie art. 96 ust. 1 pkt. 2 ppkt. e) ustawy Pzp zamawiający wymaga zatrudnienia co najmniej 1 osoby niepełnosprawnej w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, realizującej czynności związane z wykonaniem zamówienia.Zamawiający przewiduje prawo opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp - Zamawiający w okresie obowiązywania umowy może skorzystać z prawa opcji i powiększyć ilość realizowanych usług jednak nie więcej niż o 10 % wartości umowy brutto. Realizacja prawa opcji nastąpi w przypadku zaistnienia dodatkowych potrzeb Zamawiającego w zakresie przedmiotu umowy.Termin realizacji przedmiotu zamówienia: 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy jednak nie wcześniej niż od dnia 1.05.2022 r.
Część nr: 4
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi - ul. Smugowa 26a i 30/32.Szczegółowy opis budynków zawarty jest w załączniku nr 1 do OPZ.Na podstawie art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U z 2019 r., poz. 1040 ze zm.) tj. osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia prace związane z usługami porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi np. sprzątanie pomieszczeń biurowych, sanitariatów, aneksów kuchennych, sal konferencyjnych itp. oraz przyległych terenów zewnętrznych.Zakres prac osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia oraz sposób dokumentowania zatrudnienia tych osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę przedmiotowych wymagań oraz nakładania sankcji z tytułu ich niespełnienia zostały określone w niniejszym Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.Na podstawie art. 96 ust. 1 pkt. 2 ppkt. e) ustawy Pzp zamawiający wymaga zatrudnienia co najmniej 1 osoby niepełnosprawnej w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, realizującej czynności związane z wykonaniem zamówienia.Zamawiający przewiduje prawo opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp - Zamawiający w okresie obowiązywania umowy może skorzystać z prawa opcji i powiększyć ilość realizowanych usług jednak nie więcej niż o 10 % wartości umowy brutto. Realizacja prawa opcji nastąpi w przypadku zaistnienia dodatkowych potrzeb Zamawiającego w zakresie przedmiotu umowy.Termin realizacji przedmiotu zamówienia: 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy jednak nie wcześniej niż od dnia 1.05.2022 r.
Część nr: 5
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi - ul. Zachodnia 47, ul. Urzędnicza 45 wraz
z przyległymi terenami zewnętrznymi.Szczegółowy opis budynków zawarty jest w załączniku nr 1 do OPZ.Na podstawie art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U z 2019 r., poz. 1040 ze zm.) tj. osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia prace związane z usługami porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi np. sprzątanie pomieszczeń biurowych, sanitariatów, aneksów kuchennych, sal konferencyjnych itp. oraz przyległych terenów zewnętrznych.Zakres prac osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia oraz sposób dokumentowania zatrudnienia tych osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę przedmiotowych wymagań oraz nakładania sankcji z tytułu ich niespełnienia zostały określone w niniejszym Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.Na podstawie art. 96 ust. 1 pkt. 2 ppkt. e) ustawy Pzp zamawiający wymaga zatrudnienia co najmniej 1 osoby niepełnosprawnej w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, realizującej czynności związane z wykonaniem zamówienia.Zamawiający przewiduje prawo opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp - Zamawiający w okresie obowiązywania umowy może skorzystać z prawa opcji i powiększyć ilość realizowanych usług jednak nie więcej niż o 10 % wartości umowy brutto. Realizacja prawa opcji nastąpi w przypadku zaistnienia dodatkowych potrzeb Zamawiającego w zakresie przedmiotu umowy.Termin realizacji przedmiotu zamówienia: 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy jednak nie wcześniej niż od dnia 1.05.2022 r.
Część nr: 6
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi - al. Politechniki 32, ul. Pabianicka 2,
ul. Skorupki 21 wraz z przyległymi terenami zewnętrznymi.Szczegółowy opis budynków zawarty jest w załączniku nr 1 do OPZ.Na podstawie art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U z 2019 r., poz. 1040 ze zm.) tj. osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia prace związane z usługami porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi np. sprzątanie pomieszczeń biurowych, sanitariatów, aneksów kuchennych, sal konferencyjnych itp. oraz przyległych terenów zewnętrznych.Zakres prac osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia oraz sposób dokumentowania zatrudnienia tych osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę przedmiotowych wymagań oraz nakładania sankcji z tytułu ich niespełnienia zostały określone w niniejszym Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.Na podstawie art. 96 ust. 1 pkt. 2 ppkt. e) ustawy Pzp zamawiający wymaga zatrudnienia co najmniej 1 osoby niepełnosprawnej w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, realizującej czynności związane z wykonaniem zamówienia.Zamawiający przewiduje prawo opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp - Zamawiający w okresie obowiązywania umowy może skorzystać z prawa opcji i powiększyć ilość realizowanych usług jednak nie więcej niż o 10 % wartości umowy brutto. Realizacja prawa opcji nastąpi w przypadku zaistnienia dodatkowych potrzeb Zamawiającego w zakresie przedmiotu umowy.Termin realizacji przedmiotu zamówienia: 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy jednak nie wcześniej niż od dnia 1.05.2022 r.
Część nr: 7
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi - ul. Krzemieniecka 2b, ul. Wileńska 53 wraz z przyległymi terenami zewnętrznymi.Szczegółowy opis budynków zawarty jest w załączniku nr 1 do OPZ.Na podstawie art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U z 2019 r., poz. 1040 ze zm.) tj. osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia prace związane z usługami porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi np. sprzątanie pomieszczeń biurowych, sanitariatów, aneksów kuchennych, sal konferencyjnych itp. oraz przyległych terenów zewnętrznych.Zakres prac osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia oraz sposób dokumentowania zatrudnienia tych osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę przedmiotowych wymagań oraz nakładania sankcji z tytułu ich niespełnienia zostały określone w niniejszym Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.Na podstawie art. 96 ust. 1 pkt. 2 ppkt. e) ustawy Pzp zamawiający wymaga zatrudnienia co najmniej 1 osoby niepełnosprawnej w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, realizującej czynności związane z wykonaniem zamówienia.Zamawiający przewiduje prawo opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp - Zamawiający w okresie obowiązywania umowy może skorzystać z prawa opcji i powiększyć ilość realizowanych usług jednak nie więcej niż o 10 % wartości umowy brutto. Realizacja prawa opcji nastąpi w przypadku zaistnienia dodatkowych potrzeb Zamawiającego w zakresie przedmiotu umowy.Termin realizacji przedmiotu zamówienia: 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy jednak nie wcześniej niż od dnia 1.05.2022 r.
Część nr: 8
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi -al. Piłsudskiego 100 (budynek A) wraz z przyległymi terenami zewnętrznymi.Szczegółowy opis budynków zawarty jest w załączniku nr 1 do OPZ.Na podstawie art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U z 2019 r., poz. 1040 ze zm.) tj. osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia prace związane z usługami porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi np. sprzątanie pomieszczeń biurowych, sanitariatów, aneksów kuchennych, sal konferencyjnych itp. oraz przyległych terenów zewnętrznych.Zakres prac osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia oraz sposób dokumentowania zatrudnienia tych osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę przedmiotowych wymagań oraz nakładania sankcji z tytułu ich niespełnienia zostały określone w niniejszym Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.Na podstawie art. 96 ust. 1 pkt. 2 ppkt. e) ustawy Pzp zamawiający wymaga zatrudnienia co najmniej 1 osoby niepełnosprawnej w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, realizującej czynności związane z wykonaniem zamówienia.Zamawiający przewiduje prawo opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp - Zamawiający w okresie obowiązywania umowy może skorzystać z prawa opcji i powiększyć ilość realizowanych usług jednak nie więcej niż o 10 % wartości umowy brutto. Realizacja prawa opcji nastąpi w przypadku zaistnienia dodatkowych potrzeb Zamawiającego w zakresie przedmiotu umowy.Termin realizacji przedmiotu zamówienia: 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy jednak nie wcześniej niż od dnia 1.05.2022 r.
Część nr: 9
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi -ul. Tuwima 10 wraz z przyległymi terenami zewnętrznymi.Szczegółowy opis budynków zawarty jest w załączniku nr 1 do OPZ.Na podstawie art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U z 2019 r., poz. 1040 ze zm.) tj. osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia prace związane z usługami porządkowo-czystościowych wewnątrz budynków Urzędu Miasta Łodzi np. sprzątanie pomieszczeń biurowych, sanitariatów, aneksów kuchennych, sal konferencyjnych itp. oraz przyległych terenów zewnętrznych.Zakres prac osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia oraz sposób dokumentowania zatrudnienia tych osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę przedmiotowych wymagań oraz nakładania sankcji z tytułu ich niespełnienia zostały określone w niniejszym Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.Na podstawie art. 96 ust. 1 pkt. 2 ppkt. e) ustawy Pzp zamawiający wymaga zatrudnienia co najmniej 1 osoby niepełnosprawnej w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, realizującej czynności związane z wykonaniem zamówienia.Zamawiający przewiduje prawo opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp - Zamawiający w okresie obowiązywania umowy może skorzystać z prawa opcji i powiększyć ilość realizowanych usług jednak nie więcej niż o 10 % wartości umowy brutto. Realizacja prawa opcji nastąpi w przypadku zaistnienia dodatkowych potrzeb Zamawiającego w zakresie przedmiotu umowy.Termin realizacji przedmiotu zamówienia: 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy jednak nie wcześniej niż od dnia 1.05.2022 r.