Det glæder os at kunne fortælle, at den nye version af TED-portalen bliver lanceret den 29. januar 2024 (skal bekræftes!) Er du interesseret i at få information om de nye funktioner og forbedringer og fordelene for brugerne? Gå ind og læs vores artikel – så bliver du klogere på det hele.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Tilmelding er åben til vores 4. workshop med TED-genbrugere, den 14. december 2023
Bygge og anlæg - 99338-2018
Danmark-København: Byggearbejder i forbindelse med jernbaner
2018/S 045-099338
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter – forsyningsvirksomhed
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Sikrings- og strækstrømsarbejder på Langå - Hobro
II.1.2)Hoved-CPV-kode
45234100 Byggearbejder i forbindelse med jernbaner
II.1.4)Kort beskrivelse:
Arbejdet omfatter i hovedtræk:
- Udveksling af 26 sporskifter,
- Nedlæggelse af 12 sporskifter,
- Demontering af udstur for signalprogrammet,
- Ombygning af sikringsanlæg,
- Nedlæggelse af sikringsanlæg Randers,
- Tilslutning af nyt Ebilockanlæg Randers station,
- Midlertidig sikringsændringer,
- Installation og flytning af ATC,
- Funktionstest og idrifsættelse af 3 overkørselsanlæg,
- Splidsevagt,
- Demontering og montering af sporskiftevarme,
- Nye elforsyningstavle,
- Service stander spor-B Hobro,
- Apteringsarbejde Randers station,
- Perronbelysning på Randers station,
- BPU udførsel på Randers station,
- SR-arbejder.
Spor-, afvandings-, jord- og konstruktionsarbejder udbydes i særskilt entreprise.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: