Fournitures - 99855-2019
Roumanie-Bacău: Réactifs de laboratoire
2019/S 044-099855
Avis de marché
Fournitures
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Acord-cadru de furnizare reactivi de laborator
Numéro de référence: 4278728_2019_PAAPD 1042800
II.1.2)Code CPV principal
33696500 Réactifs de laboratoire
II.1.4)Description succincte:
Acord-cadru de furnizare reactivi pentru urologie lot 1–3, conform caietului de sarcini.
Nota:
1) Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 21;
2) Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare care au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, in a 10-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor/candidaturilor. Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la punctul invocat mai sus.
II.1.5)Valeur totale estimée
Valeur hors TVA: 7 033 694.24 RON
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: oui
Il est possible de soumettre des offres pour tous les lots
Nombre maximal de lots pouvant être attribués à un soumissionnaire: 3
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
Pachet reactivi pentru analizorul automat coagulare STA-R Evolution si STA Compact compatibili 100 % sau echivalent
Lot nº: 2
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
II.2.4)Description des prestations:
Cant. min/max. ctr. conform cs, cant. min./max. ac conform cs , val. min./max. ctr. 82 481,00/726 166,00 RON, val. min./max 726 166,00/2 904 664,00 RON.
Pachet reactivi pentru aparatul Sysmex XN 3000 RET, BF &XN 1000 DIFF Pure compatibil 100%sau echivalent
Lot nº: 3
Cant. min/max. ctr. conform cs, cant. min./max. ac conform cs , val. min./max. ctr. 87 514,65/922 273,80 RON, val. min./max. ac 922 273,80/3 689 095,20 RON.
Pachet reactivi pentru aparat Micronaut compatibili 100 % sau echivalent
Lot nº: 1
Cant. min/max. ctr. conform cs, cant. min./max. ac conform cs , val. min./max. ctr. 17 034,64/109 983,76 RON, val. min./max. ac 109 983,76/439 935,04 RON.