Base giuridica:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Promozione di alternative alla sperimentazione animale attraverso lo sviluppo di strumenti di eLearning nell’ambito della direttiva 2010/63/UE
Numero di riferimento: ENV.B.2/SER/2018/0011
II.1.2)Codice CPV principale90700000 Servizi ambientali
II.1.4)Breve descrizione:
Il contraente dovrà sviluppare tre moduli distinti di e-learning per incarichi specifici che le persone che continuano a sperimentare con animali e/o i funzionari che autorizzano tali esperimenti dovranno effettuare per l’applicazione del principio di sostituzione, riduzione e perfezionamento dei test sugli animali ai sensi della direttiva 2010/63/UE. Gli incarichi sono i seguenti:
1) “Disegno di procedure e progetti”,
2) “Valutazione dei progetti”,
3) “Attuazione del quadro di valutazione della gravità dei progetti che usano animali vivi”.
Sulla base di questo contratto, l'insieme dei materiali di formazione sopra menzionati può essere reso disponibile a tutti i prestatori di formazione in tutta l'UE. Per garantire l'idoneità allo scopo, il contratto include una revisione dei moduli di e-learning da parte di un gruppo di esperti di rilievo.
II.1.5)Valore totale stimatoValore, IVA esclusa: 260 000.00 EUR
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Bando di gara con procedura aperta.
Appalto singolo di servizi di 24 mesi, non rinnovabile, con un bilancio di 260 000 EUR.
Teisinis pagrindas:
Direktyva 2014/24/ES
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Bandymų su gyvūnais alternatyvų skatinimas kuriant e. mokymosi priemones pagal Direktyvą 2010/63/ES
Nuorodos numeris: ENV.B.2/SER/2018/0011
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Rangovas turi parengti 3 atskirus e. mokymosi modulius, skirtus specialioms užduotims, kurias su gyvūnais bandymus atliekantys asmenys ir (arba) pareigūnai, leidžiantys vykdyti tokius eksperimentus, turi atlikti taikydami bandymų su gyvūnais pakeitimo, mažinimo ir sąlygų gerinimo principą, remdamiesi Direktyva 2010/63/ES. Užduotys:
1) „Procedūrų ir projektų rengimas“,
2) „Projekto vertintojas“,
3) „Poveikio sunkumo vertinimo sistemos įgyvendinimas vykdant projektus su gyvais gyvūnais“.
Remiantis šia sutartimi, minėtos mokymo medžiagos rinkinys gali būti pateikiamas visiems mokymo teikėjams visoje ES. Siekiant užtikrinti tinkamumą paskirčiai, sutartyje numatytas e. mokymosi modulių vertinimas, kurį atlieka atitinkama ekspertų grupė.
II.1.5)Numatoma bendra vertėVertė be PVM: 260 000.00 EUR
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Atviras konkursas.
1 neatnaujinama 24 mėnesių paslaugų pirkimo sutartis, kurios biudžetas – 260 000 EUR.
Usługi - 258515-2018
Belgia-Bruksela: Promowanie alternatyw na rzecz badań na zwierzętach dzięki opracowaniu narzędzi w zakresie e-learningu w ramach Dyrektywy 2010/63/UE
2018/S 114-258515
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Promowanie alternatyw na rzecz badań na zwierzętach dzięki opracowaniu narzędzi w zakresie e-learningu w ramach Dyrektywy 2010/63/UE
Numer referencyjny: ENV.B.2/SER/2018/0011
II.1.2)Główny kod CPV
90700000 Usługi środowiska naturalnego
II.1.4)Krótki opis:
Wykonawca będzie miał za zadanie opracowanie trzech osobnych modułów e-learningowych na potrzeby konkretnych zadań, które ludzie ciągle wykonujący badania nad zwierzętami i/lub urzędnicy zezwalający na te badania wykonują, stosując zasadę zastąpienia, ograniczenia i udoskonalenia badań na zwierzętach zgodnie z Dyrektywą 2010/63/UE. Te zadania to:
1) „Opracowanie procedur i projektów”,
2) „Osoba oceniająca projekt”,
3) „Wdrożenie ramy oceny dotkliwości w ramach projektów wykorzystujących żywe zwierzęta”.
W oparciu o zamówienie zestaw wspomnianych materiałów szkoleniowych będzie mógł zostać udostępniony wszystkim szkoleniowcom w UE. Aby zapewnić przydatność do danego celu, zamówienie obejmuje ocenę modułów e-learningowych przez stosowną grupę ekspertów.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
Wartość bez VAT: 260 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
Otwarta procedura przetargowa.
Pojedyncze umowa o usługi na okres 24 miesięcy, bez możliwości odnowienia, o budżecie w wysokości 260 000 EUR.
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Promovarea alternativelor pentru testarea pe animale prin dezvoltarea instrumentelor de învățarea electronică pentru Directiva 2010/63/UE
Număr de referinţă: ENV.B.2/SER/2018/0011
II.1.2)Cod CPV principal90700000 Servicii privind mediul
II.1.4)Descriere succintă:
Contractantul va elabora 3 module distincte de învățare electronică pentru sarcini specifice pe care persoanele care încă experimentează cu animale ș/sau funcționarii care autorizează experimente trebuie să le realizeze atunci când aplică principiul înlocuirii, reducerii și perfecționării testelor pe animale conform Directivei 2010/63/UE. Sarcinile sunt:
1) “Elaborarea de proceduri și proiecte”,
2) „Evaluator proiect”,
3) "Punerea în aplicare a cadrului de evaluare a severității în cadrul proiectelor care utilizează animale vii".
Pe baza acestui contract, setul de materiale de instruire menționate poate fi pus la dispoziția tuturor furnizorilor de formare din întreaga UE. Pentru a se asigura că sunt adecvate scopului, contractul include o revizuire a modulelor de învățare electronică de către un grup de experți relevanți.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 260 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Cerere deschisă pentru ofertă.
Contract unic de servicii cu o durată de 24 luni, fără posibilitate de reînnoire, un buget de 260 000 EUR.