Base giuridica:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Promozione di alternative alla sperimentazione animale attraverso lo sviluppo di strumenti di eLearning per facilitare l'adozione di alternative non animali
Numero di riferimento: ENV.B.2/SER/2018/0013
II.1.2)Codice CPV principale90700000 Servizi ambientali
II.1.4)Breve descrizione:
Il contraente dovrebbe sviluppare due moduli distinti di e-learning per le persone che devono condurre test tossicologici e sono interessati a saperne di più sui metodi di sperimentazione alternativi. Pertanto, i moduli dovrebbero agevolare l'applicazione del principio di sostituzione, riduzione e perfezionamento dei test sugli animali come previsto dalla direttiva 2010/63/UE. L’applicazione delle “3 R” (Replacement, Reduction and Refinement, ovvero sostituzione, riduzione e perfezionamento) è un requisito legale nell’UE ai sensi della Direttiva 2010/63/EU. Per quanto riguarda l'area di Sostituzione, questo appalto di servizio si prefigge di sviluppare 2 moduli di formazione dedicati per le persone interessate alla ricerca, di indentificare metodi e approcci alternativi non animali esistenti (Modulo I) e di sviluppare nuovi approcci alternativi per l’uso normativo (modulo II).
II.1.5)Valore totale stimatoValore, IVA esclusa: 140 000.00 EUR
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Bando di gara con procedura aperta.
Appalto singolo di servizi di 24 mesi, non rinnovabile, con un bilancio di 140 000 EUR.
Belgija-Briuselis: Bandymų su gyvūnais alternatyvų skatinimas, kuriant e. mokymosi priemones, kad būtų sudarytos palankesnės sąlygos taikyti alternatyvas, nenaudojant gyvūnų
2018/S 114-258518
Teisinis pagrindas:
Direktyva 2014/24/ES
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Bandymų su gyvūnais alternatyvų skatinimas, kuriant e. mokymosi priemones, kad būtų sudarytos palankesnės sąlygos taikyti alternatyvas, nenaudojant gyvūnų
Nuorodos numeris: ENV.B.2/SER/2018/0013
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Rangovas turi sukurti 2 atskirus e. mokymosi modulius, skirtus asmenims, kurie turi atlikti toksikologinius tyrimus ir nori daugiau sužinoti apie alternatyviuosius tyrimų metodus. Tokiais moduliais turėtų būti sudarytos palankesnės sąlygos taikyti bandymų su gyvūnais pakeitimo, mažinimo ir jų sąlygų gerinimo principą, remiantis Direktyva 2010/63/ES. Šių 3 aspektų taikymas – ES teisinis reikalavimas, pagrįstas Direktyva 2010/63/ES. Pakeitimo srityje šios paslaugų pirkimo sutarties tikslas yra sukurti 2 specialius mokymo modulius, skirtus asmenims, siekiantiems rasti ir nustatyti esamus alternatyviuosius bandymų, nenaudojant gyvūnų, metodus ir principus (I modulis) bei sukurti naujus reguliavimui naudojamus alternatyvius metodus (II modulis).
II.1.5)Numatoma bendra vertėVertė be PVM: 140 000.00 EUR
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Atviras konkursas.
Viena neatnaujinama 24 mėnesių paslaugų pirkimo sutartis, kurios biudžetas – 140 000 EUR.
Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Bevordering van alternatieven voor dierproeven door de ontwikkeling van e-learninginstrumenten ter bevordering van de toepassing van niet-dierlijke alternatieven
Referentienummer: ENV.B.2/SER/2018/0013
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie90700000 Milieuzorgdiensten
II.1.4)Korte beschrijving:
De contractant zou twee afzonderlijke e-learningmodules voor personen moeten ontwikkelen die toxicologische testen moeten uitvoeren en geïnteresseerd zijn om meer over alternatieve testmethodes te leren. Als zodanig moeten de modules de toepassing van het beginsel van vervanging, vermindering en verfijning van dierproeven overeenkomstig Richtlijn 2010/63/EU vergemakkelijken. De toepassing van de 3 V's is in de EU wettelijk verplicht op basis van Richtlijn 2010/63/EU. Op het gebied van vervanging beoogt de dienstenovereenkomst de ontwikkeling van twee specifieke opleidingsmodules voor personen die geïnteresseerd zijn in het zoeken naar en het identificeren van bestaande alternatieve niet-dierlijke methoden en benaderingen (module I) en in de ontwikkeling van nieuwe alternatieve benaderingen voor gereglementeerd gebruik (module II).
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 140 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Openbare oproep tot inschrijving.
1 enkele dienstenovereenkomst van 24 maanden, niet verlengbaar, met een begroting van 140 000 EUR.
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Promowanie alternatyw dla badań na zwierzętach dzięki opracowaniu narzędzi w zakresie e-uczenia się w celu wdrażania metod niewymagających wykorzystania zwierząt
Numer referencyjny: ENV.B.2/SER/2018/0013
II.1.2)Główny kod CPV90700000 Usługi środowiska naturalnego
II.1.4)Krótki opis:
Wykonawca powinien opracować dwa odrębne moduły e-uczenia się dla osób, które przeprowadzają badania toksykologiczne i są zainteresowane zapoznaniem się z alternatywnymi metodami badawczymi. Moduły te powinny ułatwiać stosowanie zasady zastąpienia, ograniczenia i udoskonalenia doświadczeń na zwierzętach zgodnie z dyrektywą 2010/63/UE. Stosowanie zasady zastąpienia, ograniczenia i udoskonalenia jest wymogiem prawnym w UE w oparciu o dyrektywę 2010/63/UE. Jeżeli chodzi o zasadę zastąpienia, niniejsza umowa o świadczenie usług ma na celu opracowanie 2 specjalnych modułów szkoleniowych dla osób zainteresowanych poszukiwaniem i określaniem istniejących alternatywnych metod i rozwiązań niewymagających wykorzystania zwierząt (moduł I) oraz opracowywaniem nowych alternatywnych rozwiązań w celach regulacyjnych (moduł II).
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartośćWartość bez VAT: 140 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
Otwarta procedura przetargowa.
Pojedyncze umowa o usługi na okres 24 miesięcy, bez możliwości odnowienia, o budżecie w wysokości 140 000 EUR.