II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV09100000 Καύσιμα
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Ηλεκτρονικός διαγωνισμός άνω των ορίων με ανοικτές διαδικασίες για την προμήθεια υγρών καυσίμων (πετρέλαιο θέρμανσης, πετρέλαιο κίνησης, αμόλυβδης βενζίνης και υδατικού διαλύματος AdBlue) για τις ανάγκες των δομών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας στις περιφερειακές ενότητες: Μαγνησίας, Λάρισας, Καρδίτσας, Τρικάλων και Φθιώτιδας συνολικού προϋπολογισμού τετρακοσίων είκοσι δύο χιλιάδων και επτακοσίων ογδόντα τριών ευρώ και σαράντα δύο λεπτών του ευρώ (422.783,42€) χωρίς Φ.Π.Α. και πεντακοσίων είκοσι τεσσάρων χιλιάδων και διακοσίων πενήντα ενός ευρώ και σαράντα τεσσάρων λεπτών του ευρώ (524.251,44€) συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%, για τα έτη 2023 & 2024, με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει της τιμής (χαμηλότερη), σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 27 του ν. 4412/16 και υπό τις προϋποθέσεις του νόμου αυτού και τους ειδικότερους όρους της οικείας διακήρυξης, μέσω της πλατφόρμας του ΕΣΗΔΗΣ.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 422 783.42 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για όλα τα τμήματα
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ &ΒΟΡΕΙΩΝ ΣΠΟΡΑΔΩΝ
Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV09100000 Καύσιμα
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Προμήθεια υγρών καυσίμων (πετρέλαιο θέρμανσης 6.000lt, πετρέλαιο κίνησης 31.100lt, αμόλυβδης βενζίνης 11.600lt και υδατικού διαλύματος AdBlue 800lt) για τις ανάγκες των δομών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας στην περιφερειακή ενότητα: Μαγνησίας
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΛΑΡΙΣΑΣ
Αριθμός τμήματος: 2
Προμήθεια υγρών καυσίμων (πετρέλαιο κίνησης 5.000lt, αμόλυβδης βενζίνης 1.000lt και υδατικού διαλύματος AdBlue 100lt) για τις ανάγκες των δομών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας
στη περιφερειακή ενότητα Λάρισας
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
Αριθμός τμήματος: 3
Προμήθεια υγρών καυσίμων (πετρέλαιο θέρμανσης 54.000lt, πετρέλαιο κίνησης 13.000lt, αμόλυβδης βενζίνης 300lt και υδατικού διαλύματος AdBlue 600lt) για τις ανάγκες των δομών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας
στη περιφερειακή ενότητα Καρδίτσας.
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
Αριθμός τμήματος: 4
Προμήθεια υγρών καυσίμων (πετρέλαιο θέρμανσης 56.000lt, πετρέλαιο κίνησης 8.800lt, αμόλυβδης βενζίνης 700lt και υδατικού διαλύματος AdBlue 400lt) για τις ανάγκες των δομών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας
στη περιφερειακή ενότητα Τρικάλων
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ
Αριθμός τμήματος: 5
Προμήθεια υγρών καυσίμων (πετρέλαιο θέρμανσης 116.000lt, πετρέλαιο κίνησης 3.000lt, αμόλυβδης βενζίνης 800lt και υδατικού διαλύματος AdBlue 150lt) για τις ανάγκες των δομών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας
στη περιφερειακή ενότητα Φθιώτιδος