2. Деклариране и доказване липсата на основания за отстраняване и съответствие с критериите за подбор:
При подаване на документите за участие в процедурата липсата на основания за отстраняване и съответствието с
критериите за подбор се декларира чрез ЕЕДОП. Документи за доказване се предоставят преди сключване на
договор за възлагане на поръчката или при условията на чл. 67, ал. 5 от ЗОП т.е. при изискване от страна на
възложителя, когато това е необходимо за законосъобразното възлагане на поръчката. Няма да бъдат изисквани
документи, до които възложителят има достъп по служебен път или чрез публичен регистър, или могат да бъдат
осигурени чрез пряк и безплатен достъп до националните бази данни на държавите членки.
При разглеждане на офертите ще се прилага чл. 104 ал. 2 от ЗОП. Действията на комисията при разглеждане на
офертите са съгласно Глава пета, Раздел VІІІ, и чл. 61 от ППЗОП.