Avviso di aggiudicazione di appalto
Risultati della procedura di appalto
Base giuridica:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Segretariato per un sistema di previsione dell'UE avente lo scopo di individuare i problemi ambientali emergenti
Numero di riferimento: ENV.A.3/SER/2018/0007
II.1.2)Codice CPV principale90700000 Servizi ambientali
II.1.4)Breve descrizione:
L'obiettivo del presente contratto consiste nel migliorare la comprensione dei responsabili delle politiche delle problematiche ambientali emergenti mediante la fornitura di un Segretariato per il sistema, creato dalla comunità di conoscenza dell'ambiente (EKC) per l'identificazione delle problematiche ambientali emergenti e dei rischi e opportunità connessi (FORENV), che verrà gestito mediante cicli annuali.
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Bando di gara con procedura aperta — appalto di servizi.
Contratto rinnovabile fino a 3 volte (per un totale di 48 mesi), 110 000 EUR all'anno rinnovabili fino a 3 volte (importo totale pari quindi a 440 000 EUR)
Belgija-Briuselis: ES prognozavimo sistemos, skirtos iškylantiems aplinkos klausimams nustatyti, sekretoriatas
2018/S 187-421538
Skelbimas apie sutarties skyrimą
Pirkimo procedūros rezultatai
Teisinis pagrindas:
Direktyva 2014/24/ES
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
ES prognozavimo sistemos, skirtos iškylantiems aplinkos klausimams nustatyti, sekretoriatas
Nuorodos numeris: ENV.A.3/SER/2018/0007
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Šios sutarties tikslas – gerinti politiką formuojančių asmenų supratimą apie iškylančius aplinkos klausimus, suteikiant sekretoriatui Aplinkos žinių bendruomenės (Environment knowledge community – EKC) sudarytą sistemą, padedančią nustatyti iškylančius aplinkos klausimus ir susijusią riziką bei galimybes (FORENV) ir kuria būtų naudojamasi kasmet.
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Atviras kvietimas dalyvauti konkurse – paslaugų pirkimo sutartis.
Sutartis gali būti atnaujinama iki 3 kartų (iš viso 48 mėnesiams) 110 000 EUR per metus (todėl bendras biudžetas – 440 000 EUR).
Aankondiging van een gegunde opdracht
Resultaten van de aanbestedingsprocedure
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Secretariaat voor een EU-prognosesysteem om opkomende milieukwesties te detecteren
Referentienummer: ENV.A.3/SER/2018/0007
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie90700000 Milieuzorgdiensten
II.1.4)Korte beschrijving:
De doelstelling van onderhavige opdracht is het verbeteren van het inzicht van beleidsmakers met betrekking tot milieukwesties door de terbeschikkingstelling van een secretariaat voor het systeem dat wordt opgesteld door de milieukennisgemeenschap (Environment knowledge community (EKC)) voor de identificatie van opkomende milieukwesties en de risico‘s en mogelijkheden die ermee verbonden zijn. Dit systeem zal via jaarlijkse cycli opereren.
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Openbare oproep tot inschrijving — dienstenovereenkomst.
De overeenkomst is maximaal driemaal verlengbaar (totale looptijd van 48 maanden) en heeft een begroting van 110 000 EUR per jaar (dus een totale begroting van 440 000 EUR).
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Sekretariat dla unijnego systemu prognozowania w celu wykrywania pojawiających się zagadnień związanych z ochroną środowiska
Numer referencyjny: ENV.A.3/SER/2018/0007
II.1.2)Główny kod CPV90700000 Usługi środowiska naturalnego
II.1.4)Krótki opis:
Celem zamówienia jest poprawa zrozumienia wśród decydentów dotyczącego pojawiających się zagadnień związanych z ochroną środowiska zapewniając Sekretariatowi dostępność systemu opracowanego przez Społeczność wiedzy o środowisku (EKC) na cele identyfikacji pojawiających się zagadnień związanych z ochroną środowiska oraz ryzyk i możliwości, co będzie realizowane w cyklach rocznych.
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
Otwarte zaproszenie do składania ofert – zamówienie na usługi.
Zamówienie na usługi z możliwością maksymalnie 3-krotnego odnowienia (łącznie 48 miesięcy), 110 000 EUR na rok (łączny budżet wynosi zatem 440 000 EUR).
Anunț de atribuire a contractului
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Secretariatul pentru un sistem UE de previziune pentru detectarea problemelor de mediu emergente
Număr de referinţă: ENV.A.3/SER/2018/0007
II.1.2)Cod CPV principal90700000 Servicii privind mediul
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectivul acestui contract este de a îmbunătăți înțelegerea factorilor de decizie în ceea ce privește problemele de mediu apărute, oferind un Secretariat pentru sistemul creat de comunitatea de cunoștințe de mediu (Environment Knowledge Community - EKC) pentru identificarea problemelor de mediu apărute și a riscurilor și oportunităților asociate acestora (FORENV) , care vor fi executate prin cicluri anuale.
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Cerere deschisă pentru ofertă – Contract de servicii.
Contract de servicii care poate fi reînnoit de maximum 3 ori (în total 48 de luni), cu o valoare de 110 000 EUR pe a, care poate fi reînnoit de până la 3 ori (prin urmare, buget total de 440 000 EUR)