Siamo lieti di annunciare che la nuova versione del portale TED sarà pubblicata il 29.1.2024 (data indicativa - da confermare!). Ti interessa scoprire quali saranno le nuove funzionalità, i miglioramenti e l'impatto sugli utenti? Leggi il nostro articolo per saperne di più sulle principali novità e nuove funzionalità.
Si stanno verificando alcuni bug che incidono sul modo in cui sono visualizzati gli avvisi dei formulari elettronici. Stiamo lavorando per risolvere il problema. Nel frattempo, è possibile consultare la nostra pagina dedicata per maggiori informazioni e orientamenti.
Sono aperte le iscrizioni alla quarta edizione del nostro seminario per riutilizzatori di dati TED, che si terrà il 14 dicembre 2023
Servizi - 470411-2021
Polonia-Garbów: Servizi di raccolta di rifiuti
2021/S 181-470411
Bando di gara
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Garbów
Numero di riferimento: ZP.2710.ODP.11.2021
II.1.2)Codice CPV principale
90511000 Servizi di raccolta di rifiuti
II.1.4)Breve descrizione:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na :
– odbiorze odpadów
– zagospodarowaniu odpadów,
– wyposażenie gospodarstw domowych w pojemniki i worki służące do gromadzenia odpadów na okres obowiązywania umowy
– wyposażenie i obsługa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) PSZOK należy wyposażyć w kamerę lub fotopułapkę w celu wyeliminowania nielegalnego podrzucania odpadów.
– porządzenie i dostarczenie mieszkańcom harmonogramu i ulotki informacyjnej
II.1.5)Valore totale stimato
II.1.6)Informazioni relative ai lotti
Questo appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.2)Codici CPV supplementari
34928480 Contenitori e cestini per rifiuti e immondizia
90514000 Servizi di riciclo dei rifiuti
79820000 Servizi connessi alla stampa
90510000 Trattamento e smaltimento dei rifiuti
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje:
– sporządzenie i dostarczenie mieszkańcom harmonogramu i ulotki informacyjnej
2. Opis szczegółowy przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług polegających na odbieraniu każdej ilości odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Garbów oraz ich zagospodarowanie od 1 stycznia 2022 r do 31 grudnia 2022 r.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
a) Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.
b) Organizacje Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie Gminy Garbów, w tym odbiór i zagospodarowanie dostarczonych do PSZOK-u selektywnie zebranych odpadów komunalnych. Wykonawca będzie zobowiązany najpóźniej do dnia 1 stycznia 2022 do zorganizowania i prowadzenia Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. PSZOK musi być wyposażony w kontenery do selektywnej zbiórki odpadów. W PSZOK Wykonawca będzie przyjmował odpady wymienione w art. 3 ust.2 pkt 6 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U.2021.888 t.j. z dnia 2021.05.12) Obsługa PSZOK będzie odbywała się w każdy pracujący poniedziałek od godziny 8.00 – 14.00 a w przypadku, gdy poniedziałek będzie dniem wolnym od pracy w pierwszym kolejnym dniu pracującym.
c) Organizację odbioru mebli i innych odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego w formie wystawek od właścicieli nieruchomości zamieszkałych.
d) Dostarczenie pojemników na pozostałości po segregowaniu na czas trwania umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów. Pojemniki dostarczone zostaną do dnia 1 stycznia 2022 roku zgodnie z wykazem przekazanym przez Zamawiającego.
e) Dostarczenie pojemników na odpady segregowane w obowiązującej kolorystyce oraz pojemniki na odpady zmieszane dla spółdzielni mieszkaniowych oraz wspólnoty mieszkaniowej
f) Dostarczenie worków do segregacji oznaczonych odpowiednią kolorystyką i nadrukiem informującą o rodzaju gromadzonych odpadów w sposób selektywny zgodnie z ww Regulaminem oraz Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 roku w sprawie szczegółowego sposobu zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U.2019.2028 t.j. z dnia 2019.10.24) właścicielom nieruchomości dokonujących selektywnej zbiórki w ilości nie mniejszej od wystawionej lub w przypadku zgłoszenia przez Właścicieli potrzeby zwiększonej ilości worków – w ilości wg zapotrzebowania. W przypadku nie wystawienia worka z danym rodzajem odpadów – należy zostawić 1 sztukę worka w kolorze przewidzianym dla danej grupy.
g) Dostarczenie do PSZOK pojemników o poj. 120 l i 240 l dla nowych mieszkańców lub do wymiany w związku ze zmianą ilości osób zamieszkujących nieruchomość.
h) Osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła
i) Osiągniecie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych
j) Ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra ds. klimatu w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji
k) Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach
l) opracowanie i dostarczenie mieszkańcom ulotki edukacyjno-informującej o sposobie segregacji odpadów wraz z harmonogramem odbioru odpadów
m) przekazywanie raportów miesięcznych o ilości i rodzaju odebranych odpadów wraz z podaniem instalacji do której odpady zostały przekazane;
n) wskazanie w ofercie instalacji, do których będą przekazywane odebrane odpady
o) Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczania Zamawiającemu w wersji elektronicznej sprawozdań rocznych o jakich mowa w art. 9n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Sprawozdania powinny być sporządzone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Wykonawca będzie zobowiązany do przekazywanie kart przekazania odpadów wygenerowanych i wydrukowanych w systemie BDO, dopuszcza się przekazywanie kart w wiadomościach mailowych. Przekazywanie kart jest niezbędne do weryfikacji ilości odpadów odebranych i umieszczonych w fakturze a stanem faktycznym.
p) w przypadku zakończenia realizacji zamówienia, zabranie pojemników z posesji odbędzie się w miesiącu następnym po zakończeniu umowy podczas pierwszego odbioru na podstawie nowej umowy.
q) W związku z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia z wolnej ręki, dotychczasowemu wykonawcy usług, zamówienia polegającego na powtórzeniu tych usług pod warunkiem, że:
-do dnia 31 grudnia 2022 nie zostanie zawarta umowa z wykonawcą w kolejnym przetargu organizowanym przez Gminę Garbów na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Garbów. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia dotychczasowemu wykonawcy usług maksymalnie na 6 miesięcy liczonych od dnia 1 stycznia 2023 roku
-zamawiający lub wykonawca rozwiąże umowę na kolejny okres świadczenia usługi (obowiązującą od dnia 1 stycznia 2023 r.), na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Garbów. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia dotychczasowemu wykonawcy usług (którego umowa zakończyła się z dniem 31 grudnia 2022 r.) na okres rozstrzygnięcia nowego przetargu nieograniczonego, jednak nie dłużej niż na okres 6 miesięcy.
Szczegółowy opis zamówienia znajduję się w załączniku nr 3 do SWZ – opis zamówienia
3. Wykonawca nie będzie świadczył usługi odbierania odpadów z nieruchomości niezamieszkałych (na podstawie umów cywilno-prawnych) w dniach odbioru odpadów z nieruchomości zamieszkałych (na podstawie umowy z gminą)