Un bug sta incidendo sulla visualizzazione degli URL negli avvisi dei formulari elettronici. Stiamo lavorando per risolvere il problema. Nel frattempo, suggeriamo di eliminare la virgola (o qualsiasi altro carattere speciale) che compare alla fine dell'URL. Ci scusiamo per l'inconveniente.
Servizi - 491997-2022
Polonia-Brenna: Servizi connessi ai rifiuti urbani e domestici
2022/S 174-491997
Bando di gara
Servizi
Base giuridica:
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od wlaścicieli nieruchomości zamieszkalych na terenie Gminy Brenna
Numero di riferimento: Zp.271.1.4.2022
II.1.2)Codice CPV principale
90500000 Servizi connessi ai rifiuti urbani e domestici
II.1.4)Breve descrizione:
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne wykonywanie usługi polegającej na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu Gminy Brenna od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.
II.1.5)Valore totale stimato
II.1.6)Informazioni relative ai lotti
Questo appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.2)Codici CPV supplementari
90513100 Servizi di smaltimento di rifiuti domestici
90511300 Servizi di raccolta dell'immondizia
90512000 Servizi di trasporto di rifiuti
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne wykonywanie usługi polegającej na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu Gminy Brenna od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
2. Minimalne ilości odpadów do odbioru i zagospodarowania z podziałem na frakcje wynoszą:
a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - 1072 Mg
b) segregowane odpady komunalne - 597 Mg
(w tym: papier, szkło, tworzywa sztuczne i metale)
c) popiół - 266Mg
d) bioodpady stanowiące odpad komunalny - 287Mg
e) odpady wielkogabarytowe wraz ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz oponami - 256 Mg
f) przeterminowane lekarstwa - 0,2 Mg
Uwaga: Zamawiający informuje, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy z terenu Gminy Brenna odebrane zostały następujące ilości poszczególnych segregowanych odpadów komunalnych: papier – 35,52 Mg, szkło – 291,6 Mg, tworzywa sztuczne i metale – 301,38 Mg.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
4. Prawo opcji [art. 441 ustawy PZP]
4.1. Zamawiający informuje, iż przy realizacji niniejszego przedmiotu zamówienia stosuje prawo opcji, co oznacza, że podane powyżej w pkt 2.2. ilości są wielkościami minimalnymi, które należy wycenić w ofercie cenowej. W przypadku gdy zapotrzebowanie na usługi będzie większe niż określono w formularzu oferty, Zamawiającemu przysługuje prawo opcji do zwiększenia przedmiotu zamówienia do maksymalnych wartości określonych poniżej, tj.:
a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - 1608 Mg
b) segregowane odpady komunalne - 896 Mg
c) popiół - 399 Mg
d) bioodpady stanowiące odpad komunalny - 431 Mg
e) odpady wielkogabarytowe wraz ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz oponami - 384 Mg
f) przeterminowane lekarstwa - 0,4 Mg
4.2. Okoliczności skorzystania z prawa opcji:
a) Skorzystanie z zamówienia opcjonalnego uzależnione będzie od bieżących potrzeb Zamawiającego jako uprawnienie, z którego może lecz nie musi skorzystać.
b) Zamawiający ma prawo skorzystania z prawa opcji w czasie trwania umowy, gdy okaże się że zapotrzebowanie na usługi objęte przedmiotem zamówienia jest większe niż to określono w pkt. 2.2 SWZ.
c) Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji w całości lub części, tj. może zlecić odbiór i zagospodarowanie tylko niektórych lub wszystkich rodzajów odpadów, zwiększając ilości tych odpadów wg własnych potrzeb, ale do maksymalnych wartości określonych w pkt. 2.4.1 SWZ
d) Zamówienia realizowane w ramach prawa opcji są jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak złożenia zamówienia objętego prawem opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.
e) Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i projektowanych postanowieniach umowy – załącznik nr 3 do SWZ.