Un bug sta incidendo sulla visualizzazione degli URL negli avvisi dei formulari elettronici. Stiamo lavorando per risolvere il problema. Nel frattempo, suggeriamo di eliminare la virgola (o qualsiasi altro carattere speciale) che compare alla fine dell'URL. Ci scusiamo per l'inconveniente.
Servizi - 491999-2022
Danimarca-Silkeborg: Servizi fognari, di raccolta dei rifiuti, di pulizia e ambientali
2022/S 174-491999
Bando di gara
Servizi
Base giuridica:
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
EU udbud slamsugeropgaver
Numero di riferimento: Slamsugeropgaver
II.1.2)Codice CPV principale
90000000 Servizi fognari, di raccolta dei rifiuti, di pulizia e ambientali
II.1.4)Breve descrizione:
Ordregiver udbyder rammeaftale for udførelse af opgaver med slamsugning og spuling samt transport af opsuget slam på renseanlæg, ledningsnet, bygværker, bassiner, pumpestationer mv.
For nærmere beskrivelse af de udbudte ydelser, herunder de mindstekrav ydelserne skal opfylde henvises til udbudsdokumentet ”arbejdsbetingelser” og tilbudslisten samt eventuelle rettelser og besvarelser af spørgsmål. Opgaverne kan være planlagt eller kan bestilles ad hoc. Opgaverne skal kunne gennemføres i hele forsyningsselskabets arbejdsområde. Opgaverne omfatter:
• Tømning af slam fra tanke på 10 renseanlæg inden for forsyningsområdet og transport herfra
• Tømning af sandfang ved pumpestationer og transport af slam herfra
• Tømning af sandfang og overløbsbygværker
• Spuling og slamsugning på ledningsnettet
• Oprettelse af vagtordning for tilkald uden for normal arbejdstid
.
II.1.5)Valore totale stimato
Valore, IVA esclusa: 4 800 000.00 DKK
II.1.6)Informazioni relative ai lotti
Questo appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.2)Codici CPV supplementari
90912000 Servizi di sabbiatura di strutture tubolari
90513900 Servizi di smaltimento fanghi
76600000 Servizi di ispezione di condutture
90470000 Servizi di pulizia delle fognature
II.2.4)Descrizione dell'appalto: