Siamo lieti di annunciare che la nuova versione del portale TED sarà pubblicata il 29.1.2024 (data indicativa - da confermare!). Ti interessa scoprire quali saranno le nuove funzionalità, i miglioramenti e l'impatto sugli utenti? Leggi il nostro articolo per saperne di più sulle principali novità e nuove funzionalità.
Si stanno verificando alcuni bug che incidono sul modo in cui sono visualizzati gli avvisi dei formulari elettronici. Stiamo lavorando per risolvere il problema. Nel frattempo, è possibile consultare la nostra pagina dedicata per maggiori informazioni e orientamenti.
Sono aperte le iscrizioni alla quarta edizione del nostro seminario per riutilizzatori di dati TED, che si terrà il 14 dicembre 2023
Servizi - 498393-2022
Polonia-Tczew: Servizi connessi ai rifiuti urbani e domestici
2022/S 176-498393
Bando di gara
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Usługa odbioru i zagospodarowania frakcji odpadów balastowych 19 12 12 luzem o wartości ciepła spalania powyżej 6 MJ/kg suchej masy pochodzących z rozdrabniania odpadów wielkogabarytowych
Numero di riferimento: PN/11/2022
II.1.2)Codice CPV principale
90500000 Servizi connessi ai rifiuti urbani e domestici
II.1.4)Breve descrizione:
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór i zagospodarowanie odebranych przez Wykonawcę od Zamawiającego odpadów balastowych 19 12 12 luzem o wartości ciepła spalania powyżej 6 MJ/kg suchej masy pochodzących z rozdrabniania odpadów wielkogabarytowych (rozdrobnione odpady mebli tapicerowanych i pozostałych – odpad luzem).
Szacunkowa ilość odpadów do zagospodarowania: do 5 000 Mg.
Zamawiający zastrzega, iż podana ilość przedmiotu zamówienia jest wielkością prognozowaną i w zależności od potrzeb Zamawiającego może ulec zmniejszeniu. Powyższe nie skutkuje odstąpieniem od umowy lub zmianą jej warunków. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z powyższego, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. Rzeczywista ilość przedmiotu umowy wynikała będzie z faktycznych potrzeb Zamawiającego.
Minimalna wielkość zakresu świadczenia niniejszej usługi wynosi 20 % szacunkowej ilości odpadów, o której mowa powyżej w niniejszym rozdziale.
II.1.5)Valore totale stimato
II.1.6)Informazioni relative ai lotti
Questo appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
1. Odpad – frakcja energetyczna z rozdrabniania odpadów wielkogabarytowych, w skład których wchodzą głównie odpady drewna, tworzyw sztucznych, tekstyliów i metali (odpad luzem), sklasyfikowane pod kodem odpadu 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11.
2. Odbiór odpadu:
a) Wykonawca będzie odbierał Odpady na podstawie Zamówień jednostkowych lub Harmonogramu tygodniowego sporządzonych przez Zamawiającego z terenu prowadzonego przez Zamawiającego Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie (83-110), ul. Rokicka 5A (dalej: Zakład).
b) Przekazanie i odbiór Odpadów następować będzie na podstawie i zgodnie z zamówieniami codziennymi, obejmującymi okres 1 dnia (dalej: Zamówienia jednostkowe), które Zamawiający zobowiązuje się doręczyć Wykonawcy pocztą elektroniczną na adresy e-mail z co najmniej 1-dniowym wyprzedzeniem, określając jednocześnie ilość Odpadów oraz termin, w którym Zamawiający oczekuje ich odbioru.
c) Przekazanie i odbiór Odpadów może następować także na podstawie harmonogramu odbioru odpadów obejmującego okres nie dłuższy niż 5 dni roboczych (od poniedziałku do piątku) (dalej: Harmonogram tygodniowy), a Wykonawca zobowiązuje się wówczas do odbioru odpadów zgodnie z Harmonogramem tygodniowym. Zamawiający doręczy Wykonawcy Harmonogram tygodniowy za pośrednictwem poczty elektronicznej na adresy e-mail, określając jednocześnie ilość Odpadów oraz termin, w którym Zamawiający oczekuje ich odbioru.
d) Jeżeli ilość Odpadów objętych Zamówieniem jednostkowym lub Harmonogramem tygodniowym obejmuje ponad 50 Mg do odebrania w jednym dniu, Wykonawca zostanie powiadomiony przez Zamawiającego z co najmniej 2-dniowym wyprzedzeniem [termin ten zostanie liczony od dnia wysłania przez Zamawiającego pocztą elektroniczną Zamówienia jednostkowego lub Harmonogramu tygodniowego].
e) Minimalna ilość odpadów do odebrania przez Wykonawcę w jednym dniu nie może być mniejsza niż 15 Mg Odpadów.
f) Wykonawca dokona odbioru Odpadów z terenu Zakładu, zorganizowanym przez siebie i na swój koszt transportem w godzinach pracy Zakładu, tj. od poniedziałku do piątku [z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy oraz sobót] w godzinach od 7:00 do 16:30.
g) Odbierane przez Wykonawcę Odpady będą ważone przez Zamawiającego po załadowaniu na pojazd Wykonawcy na terenie Zakładu, na wadze samochodowej z dokładnością do 20 kg. Dla określenia wagi odbieranych Odpadów, pojazd Wykonawcy musi być zważony przed załadowaniem Odpadów. Po zważeniu Odpadów, Zamawiający wystawiać będzie dowód ważenia.
h) Masa [waga] Odpadów odebranych przez Wykonawcę od Zamawiającego ustalona w sposób opisany w pkt. g) i ujawniona w dowodzie ważenia, o którym mowa powyżej, jest masą wiążącą dla ustalenia wynagrodzenia należnego Wykonawcy i rozliczenia pomiędzy Stronami oraz dla ustalenia ilości Odpadów poddanej odzyskowi /unieszkodliwieniu.
3. Opakowanie odpadu:
Zamawiający nie dokona opakowania przekazywanych odpadów, tj. będą one załadowane na pojazdy Wykonawcy luzem.