Siamo lieti di annunciare che la nuova versione del portale TED sarà pubblicata il 29.1.2024 (data indicativa - da confermare!). Ti interessa scoprire quali saranno le nuove funzionalità, i miglioramenti e l'impatto sugli utenti? Leggi il nostro articolo per saperne di più sulle principali novità e nuove funzionalità.
Si stanno verificando alcuni bug che incidono sul modo in cui sono visualizzati gli avvisi dei formulari elettronici. Stiamo lavorando per risolvere il problema. Nel frattempo, è possibile consultare la nostra pagina dedicata per maggiori informazioni e orientamenti.
Sono aperte le iscrizioni alla quarta edizione del nostro seminario per riutilizzatori di dati TED, che si terrà il 14 dicembre 2023
Servizi - 505489-2022
Polonia-Wąsosz: Servizi connessi ai rifiuti urbani e domestici
2022/S 179-505489
Bando di gara
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
"Zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Wąsosz"
Numero di riferimento: BI.271.11.2022
II.1.2)Codice CPV principale
90500000 Servizi connessi ai rifiuti urbani e domestici
II.1.4)Breve descrizione:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na zagospodarowaniu odpadów komunalnych dostarczonych od mieszkańców z terenu gminy Wąsosz przez podmiot odbierający odpady, w okresie od 01.01.2023 r. do 31.12.2023 r. oraz utworzenie, utrzymanie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).
II.1.5)Valore totale stimato
II.1.6)Informazioni relative ai lotti
Questo appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Wąsosz: sortowanie, odzysk, kompostowanie i składowanie odpadów komunalnych oraz inne zgodne z prawem metody gospodarowania odpadami ma zapewnić osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz.U. z 2022 r. poz. 1297 ze zm.) oraz zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Dolnośląskiego.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
• odpady niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne,
• papier ( w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury),
• szkło (w tym odpady opakowaniowe ze szkła),
• metal (w tym odpady opakowaniowe z metali)
• tworzywa sztuczne ( w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych i odpady opakowaniowe wielomateriałowe),
• odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów,
• meble i inne odpady wielkogabarytowe,
• zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
• zużyte baterie i akumulatory
• odpady niebezpieczne
• zużyte opony
• odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych
• przeterminowane leki i chemikalia
• odpady tekstyliów i odzieży
• odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek.
W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zorganizuje na terenie gminy Wąsosz, uruchomi, odpowiednio oznaczy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zgodnie z art. 3 ust. 2 pkt 6 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U. z 2022, poz. 1297 z późn. zm.)
W Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) mieszkańcy gminy Wąsosz mogą bezpłatnie zostawić selektywnie zebrane odpady za które opłaty ponosi gmina Wąsosz, w szczególności:
a) papier,
b) metale,
c) tworzywa sztuczne,
d) szkło,
e) odpady opakowaniowe wielomateriałowe,
f) bioodpady,
g) odpady niebezpieczne,
h) przeterminowane leki i chemikalia,
i) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek,
j) zużytych baterii i akumulatorów,
k) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
l) meble i inne odpady wielkogabarytowe,
ł) zużyte opony
m) odpady tekstyliów i odzieży
n) odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 6 do SWZ.