Base giuridica:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Osiek oraz organizacja i prowadzenie PSZOK w okresie od 01.01.2023 r. do 31.12.2023 r
Numero di riferimento: ZP.271.11.2022
II.1.2)Codice CPV principale90500000 Servizi connessi ai rifiuti urbani e domestici
II.1.4)Breve descrizione:
Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwianie ) całego strumienia odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości położonych na terenie Gminy Osiek w okresie od 01.01.2023 r. do 31.12.2023 r
II.1.5)Valore totale stimatoValore, IVA esclusa: 2 802 811.69 PLN
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.2)Codici CPV supplementari90511000 Servizi di raccolta di rifiuti
90512000 Servizi di trasporto di rifiuti
90513100 Servizi di smaltimento di rifiuti domestici
90514000 Servizi di riciclo dei rifiuti
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwianie ) całego strumienia odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości położonych na terenie Gminy Osiek w okresie od 01.01.2023 r. do 31.12.2023 r, na których zamieszkują mieszkańcy w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. z 2021 r. poz. 888 ) oraz przepisami wykonawczymi do ww. ustawy. Wykonawca w ramach świadczenia usługi zobowiązany jest do zorganizowania i prowadzenia na terenie Gminy Osiek lub w odległości nie większej niż 20 km od granic administracyjnych gminy stacjonarnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Realizacja usługi będzie prowadzona zgodnie z obowiązującymi aktami prawa miejscowego wydanymi na podstawie przepisów ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. z 2021 r. poz. 888 ), w tym m. in. Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Osiek oraz uchwałą w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Osiek i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właścicieli nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ww. uchwał w zakresie koniecznym do dostosowania ich zapisów do obowiązujących przepisów prawa. – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ, który zwany jest dalej „OPZ”.