Siamo lieti di annunciare che la nuova versione del portale TED sarà pubblicata il 29.1.2024 (data indicativa - da confermare!). Ti interessa scoprire quali saranno le nuove funzionalità, i miglioramenti e l'impatto sugli utenti? Leggi il nostro articolo per saperne di più sulle principali novità e nuove funzionalità.
Si stanno verificando alcuni bug che incidono sul modo in cui sono visualizzati gli avvisi dei formulari elettronici. Stiamo lavorando per risolvere il problema. Nel frattempo, è possibile consultare la nostra pagina dedicata per maggiori informazioni e orientamenti.
Sono aperte le iscrizioni alla quarta edizione del nostro seminario per riutilizzatori di dati TED, che si terrà il 14 dicembre 2023
Servizi - 505820-2022
Polonia-Sułkowice: Servizi connessi ai rifiuti urbani e domestici
2022/S 179-505820
Bando di gara
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Zagospodarowanie odpadów komunalnych wraz z transportem z terenu Gminy Sułkowice
Numero di riferimento: ZP.271.24.2022
II.1.2)Codice CPV principale
90500000 Servizi connessi ai rifiuti urbani e domestici
II.1.4)Breve descrizione:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi w zakresie transportu i zagospodarowania (zbierania i przetwarzania) odpadów komunalnych: a) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych – kod odpadu 20 03 01, w ilości 2400 Mg/rok, przekazywanych do odzysku i unieszkodliwiania zgodnie z obowiązującymi przepisami – proces odzysku R12, b) odpadów ulegających biodegradacji tj. bioodpadów kuchennych – kod odpadu 20 01 08 w ilości 200Mg/rok, przekazywanych do odzysku w procesie odzysku R3, c) odpadów ulegających biodegradacji tj. odpadów zielonych - kod odpadu 20 02 01 200Mg/rok - przekazywanych do odzysku w procesie odzysku R3, d) odpadów zebranych selektywnie – kod odpadu 15 01 01, 20 01 01, 15 01 02, 20 01 39, w ilości 700 Mg/rok, przekazywanych do odzysku i recyklingu, e) odpadów wielkogabarytowych – kod odpadu 20 03 07, w ilości 350Mg/rok, przekazywanych do odzysku i unieszkodliwiania – proces odzysku R12, wytworzonych przez mieszkańców gminy Sułkowice, dostarczone przez podmiot odbierający odpady komunalne, na okres 12 miesięcy tj. od dnia 1.01.2023 do dnia 31.12.2023 roku. 2. Transport odpadów odbywać się będzie z punktu przeładunkowego, zlokalizowanego w Sułkowicach przy ul. Tysiąclecia 133, do miejsca ich zagospodarowania, zgodnie z wymaganiami określonymi przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t.j. 2022 r. Dz. U., poz. 699). 3. Ilości odpadów przewidzianych do zagospodarowania, określone zostały na podstawie sprawozdań składanych przez przedsiębiorców realizujących usługę zagospodarowania odpadów na terenie Gminy Sułkowice w latach 2019-2022: Rodzaj odpadów Ilość odpadów w roku 2019 Ilość odpadów w roku 2020 Ilość odpadów w roku 2021 Ilość odpadów w I półroczu 2022 roku Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne 2397,98 2389,98 1964,44 1071,6 Odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady zielone 227,08 398,56 391,66 160,50 Segregowane odpady komunalne 604,08 721,62 604,75 293,86 Odpady wielkogabarytowe 248,02 303,14 474,44 120,72 Podane ilości nie stanowią podstawy oszacowania wartości zamówienia. Informacje te podane są w celu zobrazowania sytuacji już istniejącej i zostały uzyskane ze sprawozdań przekazywanych przez podmioty realizujące usługę zagospodarowania odpadów komunalnych na ternie Gminy Sułkowice. Ilość wytwarzanych odpadów nie jest zależna od Zamawiającego, wyliczona ilość jest szacunkowa i może ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia lub zwiększenia ilości przekazanych do zagospodarowania odpadów, w zależności od faktycznych potrzeb, bez prawa Wykonawcy do roszczeń odszkodowawczych z tego tytułu. 4. Oznaczenie przedmiotu zamówienia wg kodów Wspólnego Słownika Zamówień (CPV) • 90 50 00 00-2 - usługi związane z odpadami, • 90 51 10 00-2 - usługi wywozu odpadów, • 90 51 20 00-9 - usługi transportu odpadów, • 90 51 31 00-7 - usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, • 90 53 30 00-2 - usługi gospodarki odpadami Do obowiązków Zamawiającego będzie należał załadunek odpadów na środki transportu podstawione przez Wykonawcę. Zamówienia uzupełniające, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7): Zamawiając przewiduje możliwość udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu wykonawcy usług, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług o całkowitej wartości wynoszącej do 50% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia te obejmują: • Zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych wraz z transportem od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych oraz innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, z terenu gminy Sułkowice. • Zamówienie zostanie udzielone po przeprowadzeniu procedury przewidzianej dla zamówienia z wolnej ręki, poprzedzone będzie stosowanym zaproszeniem do negocjacji oraz negocjacjami. 8. Wizja Lokalna: Zamawiające nie wymaga wizji lokalnej.
II.1.5)Valore totale stimato
II.1.6)Informazioni relative ai lotti
Questo appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.2)Codici CPV supplementari
90511000 Servizi di raccolta di rifiuti
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
1. Zapewnienia kontenerów do gromadzenia odpadów komunalnych: a. dwóch kontenerów na odpady niesegregowane (zmieszane) o poj. 40m3, b. dwóch kontenerów na odpady ulegające biodegradacji o poj. 20m3, oraz c. dwa kontenery na odpady segregowane o poj. 40m3 Kontenery powinny zostać podstawione do dnia 31.12.2022 roku, chyba, że zawarcie umowy nastąpi po tej dacie (w tym przypadku 2 dni robocze od dnia zawarcia umowy). 2. Zapewnienia możliwości gromadzenia ww. odpadów w sposób ciągły bez zwłoki. 3. Obsługi podstawionych kontenerów (wymiana) w dni robocze tygodnia tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00 4. Odbioru odpadów, po uprzednim zgłoszeniu (telefonicznym lub e-mailowym) przez Zamawiającego, przy czym czas od zgłoszenia do odbioru zebranych odpadów nie może być dłuższy niż 48 godzin. 5. Transportu odpadów, który odbywa się z punktu przeładunkowego zlokalizowanego w Sułkowicach przy ul. Tysiąclecia 133: a. Niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych - do komunalnych instalacji umieszczonych przez Marszałków Województw w Biuletynie Informacji Publicznej oraz do wskazanych w Wojewódzkich Planach Gospodarki Odpadami Komunalnymi instalacji komunalnych (instalacje RIPOK – wskazane w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego); b. selektywnie odpady komunalne do instalacji recyklingu, odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 i 20 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U z 2022 r. poz. 699). 6. Ważenia odpadów komunalnych na wadze elektronicznej znajdującej się w Sułkowicach przy ul. Tysiąclecia 133. Kontener służący do przewozu odpadów objętych zamówieniem, winien być każdorazowo ważony dwukrotnie, pierwsze ważenie bez odpadów, drugie ważenie z odpadami. 7. Zagospodarowanie odpadów ma zostać potwierdzone kartą przekazania odpadów, którą potwierdzi Wykonawca zgodnie z obowiązującymi przepisami. 8. Przekazywania Zamawiającemu, za każdy miesiąc wykonanej usługi, kopii kwitów wagowych potwierdzających masę odpadów komunalnych przyjętych z terenu Gminy Sułkowice oraz termin ich przyjęcia do instalacji. 9. Zapewnienia w okresie obowiązywania Umowy osiągnięcia wskaźników efektywności w zagospodarowaniu niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych w zakresie: odzysku ze zmieszanych odpadów wysegregowanych odpadów oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1297 z późn. zm.), zapisami Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego na lata 2016-2022r.4. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia: - kierowca samochodu odbierającego odpady 1) W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane w punkcie III.4 czynności. Ze względu na ograniczoną ilość znaków szczegółowo opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Specyfikacji Warunków Zamówienia