Siamo lieti di annunciare che la nuova versione del portale TED sarà pubblicata il 29.1.2024 (data indicativa - da confermare!). Ti interessa scoprire quali saranno le nuove funzionalità, i miglioramenti e l'impatto sugli utenti? Leggi il nostro articolo per saperne di più sulle principali novità e nuove funzionalità.
Si stanno verificando alcuni bug che incidono sul modo in cui sono visualizzati gli avvisi dei formulari elettronici. Stiamo lavorando per risolvere il problema. Nel frattempo, è possibile consultare la nostra pagina dedicata per maggiori informazioni e orientamenti.
Sono aperte le iscrizioni alla quarta edizione del nostro seminario per riutilizzatori di dati TED, che si terrà il 14 dicembre 2023
Servizi - 505858-2022
Polonia-Sławno: Servizi connessi ai rifiuti urbani e domestici
2022/S 179-505858
Bando di gara
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
„Odbiór, transport i zagospodarowanie poprzez proces przetwarzania i odzysku odpadów o kodzie 19 12 12 z Instalacji Komunalnej w Gwiazdowie, gm. Sławno.”
Numero di riferimento: 11/2022
II.1.2)Codice CPV principale
90500000 Servizi connessi ai rifiuti urbani e domestici
II.1.4)Breve descrizione:
Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie poprzez proces przetwarzania i odzysku odpadów o kodzie 191212 - Inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 z Instalacji Komunalnej w Gwiazdowie, gm. Sławno w ilości około 7000 Mg w podziale na lub zamiennie:
a. 6 500 Mg – odpady pochodzące z mechanicznego sortowania niesegregowanych odpadów komunalnych o kodzie 200301, tzw. „frakcja nadsitowa”, powyżej 80 mm.
b. 500 Mg – odpady pochodzące z mechanicznego sortowania selektywnie zbieranych odpadów.
Odpady posiadają postać stałą. Odpady przekazywane do zagospodarowania będą transportowane przez Wykonawcę na jego koszt.
Odpady o kodzie 19 12 12 mogą być zanieczyszczone innymi odpadami, takimi jak piasek, drobne szkło, plastik itp. oraz wytrącenia odpadów w nierozerwanych workach.
II.1.5)Valore totale stimato
II.1.6)Informazioni relative ai lotti
Questo appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Zanieczyszczenia:
jako wytrącenia/zanieczyszczenia ustala się: frakcje ulegające biodegradacji, szkło, części metalowe, odpady mineralne, w tym budowlane substancje i odpady niebezpieczne.
Kody CPV:
90500000-2 - usługi związane z odpadami;
90512000-9 - usługi transportu odpadów.
Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany ilości odpadów podanych w pkt 1.1. Ilość odpadów może się zmniejszyć lub zwiększyć, stosownie do potrzeb Zamawiającego. Zmiana ilości odpadów powoduje zmianę ostatecznego wynagrodzenia Wykonawcy. Nie zrealizowanie całego zakresu zamówienia nie może rodzić po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego żadnych roszczeń.
Odbiór odpadów następować będzie w dni robocze w godzinach 7:00 – 12:00. Miejsce załadunku odpadów - Instalacja Komunalna w Gwiazdowie, gm. Sławno.
Odbierający powinien posiadać zdolność do odbioru od Zamawiającego minimum 20 Mg odpadów na dobę, w dni robocze w godzinach 7:00 – 12:00.
Odpady przekazywane do zagospodarowania będą transportowane przez Wykonawcę na jego koszt. Rozliczanie ilości odpadów następować będzie na podstawie dowodów z ważeń z legalizowanej wagi towarowej wskazanej przez Zamawiającego:
a. znajdującej się w Instalacji Komunalnej w Gwiazdowie, gm. Sławno
lub zastępczo
b. znajdującej się w Sławnie przy ul. Chełmońskiego 53
Odpady przekazywane do zagospodarowania będą transportowane przez Wykonawcę na jego koszt. Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru od Zamawiającego minimum 20 Mg odpadów na dobę, w dni robocze w godzinach 7:00 – 12:00, są to godziny pracy Instalacji Komunalnej w Gwiazdowie. W wyjątkowych sytuacjach uzasadnionych okolicznościami dopuszcza się odbiór odpadów poza powyższym przedziałem czasowym, po uprzednim ustaleniu godziny odbioru z przedstawicielem Zamawiającego. W przypadku przygotowania przez Instalację Komunalną w Gwiazdowie większej, niż opisana powyżej, ilości odpadów Spółka poinformuje Odbiorcę o tym, z wyprzedzeniem, co najmniej 1 dniowym wskazując ilość odpadów. W takiej sytuacji Odbiorca dokona odbioru zgodnie z ofertą, stanowiącą załącznik nr 1.
Odbiór odpadów będzie potwierdzany kartami przekazania odpadów.
W chwili przekazania na podstawie kart przekazania odpadów przez Zamawiającego Wykonawcy, Wykonawca przejmuje odpowiedzialność za przejęte odpady, za należyte postępowanie z nimi i za skutki z tego wynikające.
W celu odpowiedniego przygotowania oferty potencjalni Wykonawcy zobowiązani są do zapoznania z terenem odbioru odpadów i jego otoczeniem w celu oszacowania przez Wykonawców, na ich własną odpowiedzialność, kosztów i ryzyka, wszelkich danych, jakie mogą okazać się niezbędne do przygotowania oferty i podpisania wynikającej z niej umowy.
Wykonawcy, którym zostanie udzielone zamówienie są zobowiązani przed przystąpieniem do realizacji usług do zapoznania się z zasadami BHP obowiązującymi na obiekcie, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracy.
Załadunek odpadów odbywać się będzie sprzętem Zamawiającego, a Wykonawca zobowiązany będzie do podstawienia kontenera lub innego sprzętu przystosowanego do transportu danego typu odpadów na czas załadunku. Koszt ten wi