Siamo lieti di annunciare che la nuova versione del portale TED sarà pubblicata il 29.1.2024 (data indicativa - da confermare!). Ti interessa scoprire quali saranno le nuove funzionalità, i miglioramenti e l'impatto sugli utenti? Leggi il nostro articolo per saperne di più sulle principali novità e nuove funzionalità.
Si stanno verificando alcuni bug che incidono sul modo in cui sono visualizzati gli avvisi dei formulari elettronici. Stiamo lavorando per risolvere il problema. Nel frattempo, è possibile consultare la nostra pagina dedicata per maggiori informazioni e orientamenti.
Sono aperte le iscrizioni alla quarta edizione del nostro seminario per riutilizzatori di dati TED, che si terrà il 14 dicembre 2023
Servizi - 506098-2022
Polonia-Kobiór: Servizi connessi ai rifiuti urbani e domestici
2022/S 179-506098
Bando di gara
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
„Świadczenie usług odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Kobiór w okresie od 01.01.2023 do 31.12.2023”
Numero di riferimento: GK.271.01.2022
II.1.2)Codice CPV principale
90500000 Servizi connessi ai rifiuti urbani e domestici
II.1.4)Breve descrizione:
1.Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Kobiór oraz zebranych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).
2. Zaopatrzenie właścicieli nieruchomości zamieszkałych w worki LDPE do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, pojemniki do gromadzenia popiołu oraz pojemniki do gromadzenia odpadów kuchennych ulegających biodegradacji.
3. Doposażenie, utrzymanie i obsługa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, oraz pozostałe usługi wymienione w Opisie Przedmiotu Zamówienia_ załącznik nr 1 do SWZ
II.1.5)Valore totale stimato
II.1.6)Informazioni relative ai lotti
Questo appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.2)Codici CPV supplementari
90511000 Servizi di raccolta di rifiuti
90511200 Servizi di raccolta di rifiuti domestici
90512000 Servizi di trasporto di rifiuti
90513100 Servizi di smaltimento di rifiuti domestici
90514000 Servizi di riciclo dei rifiuti
90533000 Servizi di gestione discariche di rifiuti
34928480 Contenitori e cestini per rifiuti e immondizia
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Wykonawca odbierze i zagospodaruje odpady komunalne z terenu gminy Kobiór ze wszystkich nieruchomości „zamieszkałych” oraz nieruchomości „niezamieszkałych” określonych w załączniku nr 1 do OPZ, oraz z PSZOK, w prognozowanej łącznej ilości ok. 2 417,73 Mg/12 m-cy, w tym:
a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (200301) – 766,41 Mg
b) odpady ulegające biodegradacji (200201) – 323,37 Mg
c) odpady kuchenne ulegające biodegradacji (200108) – 204,76 Mg
d) papier i tektura (200101) w tym opakowania z papieru i tektury (150101) – 91,09 Mg
e) szkło (200102), w tym opakowania ze szkła (150107) – 138,07 Mg,
f) tworzywa sztuczne (200139), w tym opakowania z tworzyw sztucznych (150102) – 182,61 Mg
g) metale (200140), w tym opakowania z metali (150104) – 8,42 Mg
h) opakowania wielomateriałowe (150105) – 1,00 Mg
i) popiół z gospodarstw domowych (200199) – 255,70 Mg
j) odpady budowlane i rozbiórkowe (170107) – 177,79 Mg
k) materiały izolacyjne (170604) - 14,83 Mg
l) odpadowa papa (170380) – 22,95 Mg
m) odpady wielkogabarytowe (200307) – 174,74 Mg
n) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (200136) – 20,86 Mg
o) zużyte baterie i akumulatory (200133) – 0,35 Mg
p) zużyte opony z samochodów osobowych (160103) – 20,80 Mg
q) odpady odzieży (200110) - 5,14 Mg
r) odpady tekstyliów 200111) – 1,53 Mg
s) przeterminowane leki (200131) - 1,05 Mg
t) lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć (200121) – 0,16 Mg
u) oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe (130208 ) – 1,75 Mg
v) rozpuszczalniki (200113) – 0,04 Mg
w) farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice (200128) – 4,30 Mg
x) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstające w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek (ex 200199) – 0,01 Mg
Wykonawca w terminie do 31 stycznia 2023r. zaopatrzy właścicieli nieruchomości „zamieszkałych” ogrzewających domy urządzeniami grzewczymi na paliwo stałe, w pojemniki służące do gromadzenia popiołu/żużla o pojemności 120 l. Szacunkowa ilość pojemników: 800 sztuk.
Pojemniki winne być koloru szarego lub ciemnoszarego, oraz oznaczone napisem POPIÓŁ.
Wykonawca w terminie do 31 stycznia 2023r zaopatrzy właścicieli nieruchomości „zamieszkałych” w zabudowie jednorodzinnej w pojemniki służące do gromadzenia odpadów kuchennych ulegających biodegradacji o pojemności 120 l, wyposażone w wymienne wkłady PE-HD (worek osłonowy). Szacunkowa ilość pojemników: 1100 sztuk.
Pojemniki winne być koloru brązowego, oraz oznaczone napisem BIO.
Wykonawca będzie dostarczał właścicielom nieruchomości zamieszkałych worki PE-HD (w tym worki osłonowe do brązowych pojemników) służące do selektywnego gromadzenia odpadów przy ich odbiorze, na zasadzie wymiany tj. zabrania zapełnionych worków z poszczególnymi rodzajami odpadów i pozostawieniem nowych worków (łączna szacunkowa ilość worków do przekazania 178000).
Wykonawca doposaży PSZOK w:
a) wagę najazdową z ważnym świadectwem zgodności i legalizacją Głównego Urzędu Miar,
b) niezbędną ilość pojemników, kontenerów (KP-4, KP-7, KP-10, pojemniki 1100 l) do gromadzenia odpadów wymienionych w punkcie 1.2 części II Opisu Przedmiotu Zamówienia,
c) wizyjny system kontroli (o którym mowa w art. 25 ust. 6a ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, Dz. U. z 2022 r., poz. 699 z późn. zm.) Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych,
d) inne niż wymienione w części II ust. 3 pkt 3.4 OPZ urządzenia i obiekty wymagane ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. 2022 r. poz. 699 z późn. zm.) oraz innymi przepisami szczególnymi.
Wykonawca będzie przekazywał Zamawiającemu roczne sprawozdania zgodnie z art. 9n i 9na ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. 2022r. poz. 1297 z późn. zm.)
Wykonawca opracuje i przedłoży Zamawiającemu harmonogram usług.
Pełna treść opisu przedmiotu zamówienia zawiera zał. nr 1 do SWZ.