Base giuridica:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Sostegno alla valutazione della strategia dell'Unione europea in materia di biodiversità fino al 2020 e follow-up
Numero di riferimento: ENV.D.2/SER/2018/0039
II.1.2)Codice CPV principale90700000 Servizi ambientali
II.1.4)Breve descrizione:
Il presente contratto sosterrà la Commissione nella valutazione della strategia dell'UE in materia di biodiversità fino al 2020, mediante l’elaborazione di una metodologia di valutazione, l’effettuazione di consultazioni tra le parti interessate, la raccolta di prove, la revisione e l’analisi e la redazione di un rapporto di studio di valutazione. Il contratto svilupperà ulteriormente degli scenari in assenza di interventi (“business-as-usual”) per la biodiversità fino al 2030 e al 2050 e sosterrà la Commissione nella definizione e nella valutazione dell'impatto delle opzioni dell'UE in materia di politica di biodiversità dopo il 2020; ampie consultazioni con le parti interessate e produzione di un rapporto sulla valutazione dell'impatto con raccomandazioni e una logica di intervento.
II.1.5)Valore totale stimatoValore, IVA esclusa: 500 000.00 EUR
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Bando di gara con procedura aperta: Contratto unico di 27 mesi (bilancio totale 500 000 EUR)
L’esecuzione del contratto è divisa in 2 fasi: la durata della fase 1 sarà di 18 mesi e la durata della fase 2 sarà di 11 mesi, con una sovrapposizione tra le 2 fasi pari a 2 mesi. Il contraente sarà autorizzato a proseguire nell'esecuzione del contratto nella seconda fase soltanto dietro consenso scritto dell'ente appaltante. L’ente appaltante notificherà per scritto al contraente il proprio consenso 2 mesi prima dell'inizio della seconda fase.
Teisinis pagrindas:
Direktyva 2014/24/ES
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Parama vertinant 2020 m. ES biologinės įvairovės strategiją ir pažangos stebėjimas
Nuorodos numeris: ENV.D.2/SER/2018/0039
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Šia sutartimi bus remiama Komisija vertinant ES biologinės įvairovės strategiją iki 2020 m.; bus teikiamas smulkus paaiškinimas ir vertinama metodika vykdant suinteresuotųjų šalių konsultacijas, renkant įrodymus, vykdant peržiūras, atliekant analizę ir sudarant vertinimo tyrimų ataskaitą. Pagal sutartį toliau bus sukurti įprasti verslo scenarijai dėl biologinės įvairovės iki 2030 m. ir iki 2050 m. ir teikiama parama Komisijai apibrėžiant ir vertinant po 2020 m. vykdomos ES biologinės įvairovės politikos poveikį; teikiamos plataus spektro suinteresuotųjų šalių konsultacijos ir kuriama poveikio vertinimo ataskaita su rekomendacijomis ir intervencijos logika.
II.1.5)Numatoma bendra vertėVertė be PVM: 500 000.00 EUR
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Atviras konkursas: Viena 27 mėnesių trukmės sutartis, bendras biudžetas – 500 000 EUR.
Sutartis vykdoma 2 etapais: 1 etapas truks 18 mėnesių, o 2 etapas – 11 mėnesių, sutaps abiejų etapų 2 mėnesiai. Rangovui leidžiama tęsti sutarties vykdymą antrajame etape tik gavus perkančiosios organizacijos sutikimą. Prieš 2 mėnesius iki antrojo etapo pradžios perkančioji organizacija raštu informuos rangovą apie savo sutikimą.
Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Ondersteuning bij de evaluatie van de EU-biodiversiteitsstrategie tot 2020 en de opvolging ervan.
Referentienummer: ENV.D.2/SER/2018/0039
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie90700000 Milieuzorgdiensten
II.1.4)Korte beschrijving:
Deze opdracht zal de Commissie bijstaan bij de evaluatie van de EU-biodiversiteitsstrategie tot 2020 door: het uitwerken van een evaluatiemethodologie; overleg met belanghebbenden; het verzamelen van bewijsmateriaal; het beoordelen en analyseren, en het opstellen van verslag voor een evaluatieonderzoek. De opdracht zal de „business as usual-scenario's” in het kader van de biodiversiteit verder ontwikkelen tot 2030 en 2050 en de Commissie ondersteunen bij het definiëren van EU-beleidsopties en het beoordelen van het effect hiervan op de biodiversiteit na 2020. Daarbij biedt het ondersteuning bij het houden van uitgebreid overleg met belanghebbenden en het opstellen van een effectbeoordelingsverslag waarin aanbevelingen en een interventielogica worden opgenomen.
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 500 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Openbare oproep tot inschrijving: Enkelvoudige opdracht van 27 maanden (totale begroting van 500 000 EUR).
De uitvoering van de opdracht is verdeeld in 2 fasen: de looptijd van fase 1 bedraagt 18 maanden en de looptijd van fase 2 bedraagt 11 maanden, met een overlapping van 2 maanden tussen de 2 fases. De uitvoering van de opdracht mag alleen met een schriftelijke toestemming van de aanbestedende dienst door de contractant in de tweede fase worden voortgezet. De aanbestedende dienst zal de contractant vooraf schriftelijk op de hoogte brengen over haar toestemming om aan te vangen met fase 2.
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Wsparcie w ocenie końcowej europejskiej strategii ochrony różnorodności biologicznej do roku 2020 oraz działania następcze
Numer referencyjny: ENV.D.2/SER/2018/0039
II.1.2)Główny kod CPV90700000 Usługi środowiska naturalnego
II.1.4)Krótki opis:
Celem niniejszej umowy jest wsparcie Komisji w ocenie strategii UE na rzecz różnorodności biologicznej do 2020 r. poprzez opracowanie metodologii oceny, przeprowadzenie konsultacji z zainteresowanymi stronami, zebranie dowodów, przegląd i analizę oraz sporządzenie sprawozdania z oceny. W ramach umowy dalej rozwijane będą scenariusze zakładające utrzymanie dotychczasowej sytuacji w zakresie różnorodności biologicznej do 2030 r. i 2050 r., Komisja natomiast otrzyma wsparcie w określeniu i ocenie skutków wariantów polityki UE w zakresie różnorodności biologicznej po 2020 r.; szeroko zakrojone konsultacje z zainteresowanymi stronami oraz sprawozdanie z oceny skutków z zaleceniami i logiką interwencji.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartośćWartość bez VAT: 500 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
Otwarta procedura przetargowa: Jedna umowa o usługi, na okres 27 miesięcy (łączny budżet wynosi 500 000 EUR).
Wykonanie zamówienia podzielone jest na 2 etapy: etap 1 trwający 18 miesięcy i etap 2 trwający 11 miesięcy, przy czym oba etapy nachodzą na siebie w okresie 2 miesięcy. Wykonawca jest uprawniony do kontynuowania realizacji zamówienia w drugim etapie jedynie za pisemną zgodą Zamawiającego. Instytucja zamawiająca powiadomi Wykonawcę o swojej zgodzie na piśmie na 2 miesiące przed rozpoczęciem drugiego etapu.
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Sprijin pentru Evaluarea Strategiei UE privind Biodiversitatea până în 2020 și follow-up
Număr de referinţă: ENV.D.2/SER/2018/0039
II.1.2)Cod CPV principal90700000 Servicii privind mediul
II.1.4)Descriere succintă:
Acest contract va sprijini Comisia în evaluarea strategiei UE privind biodiversitatea până în 2020, prin elaborarea unei metodologii de evaluare, efectuarea consultărilor cu părțile interesate, colectarea de probe, revizuire și analiză, precum și elaborarea unui raport de studiu de evaluare. Contractul va continua să dezvolte scenariile obișnuite pentru situațiile de biodiversitate până în 2030 și 2050 și va sprijini Comisia în definirea și evaluarea impactului opțiunilor de politică UE privind biodiversitatea după 2020; consultări ample cu părțile interesate și elaborarea unui Raport de evaluare a impactului cu recomandări și o logică de intervenție.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 500 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Cerere deschisă pentru ofertă: Contract unic cu o durată de 27 de luni (buget total de 500 000 EUR)
Executarea contractului este împărțită în 2 etape: durata Etapei 1 va fi de 18 luni, iar durata Etapei 2 va fi de 11 luni, cu o suprapunere între cele 2 etape de 2 luni. Contractantul este autorizat să continue executarea contractului în a doua etapă numai cu acordul scris al Autorității Contractante. Autoritatea contractantă va notifica în scris contractantul cu privire la consimțământul său cu 2 luni înainte de începerea celei de-a doua etape.