Siamo lieti di annunciare che la nuova versione del portale TED sarà pubblicata il 29.1.2024 (data indicativa - da confermare!). Ti interessa scoprire quali saranno le nuove funzionalità, i miglioramenti e l'impatto sugli utenti? Leggi il nostro articolo per saperne di più sulle principali novità e nuove funzionalità.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Forniture - 574308-2022
Polonia-Danzica: Elettricità, riscaldamento, energia solare e nucleare
2022/S 202-574308
Bando di gara
Forniture
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
sprzedaż (dostawa) oraz zakup i odbiór energii elektrycznej z OZE realizowanych w modelu giełdowym wraz z usługą bilansowania handlowego
Numero di riferimento: 47/PN/2022
II.1.2)Codice CPV principale
09300000 Elettricità, riscaldamento, energia solare e nucleare
II.1.4)Breve descrizione:
. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż (dostawa) oraz zakup i odbiór energii elektrycznej z OZE realizowane w modelu giełdowym zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności przepisami rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2007 r. Nr 3, poz. 623 z późn. zm.) do punktów poboru Zamawiającego. Energia będzie zużywana na potrzeby Zamawiającego, który jest przedsiębiorstwem energetycznym w rozumieniu ustawy z 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (tekst jednolity: Dz. U. z 2022 poz. 1385 ze zmianami), przy czym na przedmiot zamówienia składa się:
1) dostawa energii elektrycznej w planowanej szacowanej ilości około 6.000 MWh w okresie od dnia 1 stycznia 2023 r. do dnia 31 grudnia 2023 r. do obiektów Zamawiającego, jednak nie wcześniej niż od dnia skutecznego przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy energii elektrycznej u operatora systemu dystrybucyjnego (OSD), o ile przepr
II.1.5)Valore totale stimato
II.1.6)Informazioni relative ai lotti
Questo appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
1) dostawa energii elektrycznej w planowanej szacowanej ilości około 6.000 MWh w okresie od dnia 1 stycznia 2023 r. do dnia 31 grudnia 2023 r. do obiektów Zamawiającego, jednak nie wcześniej niż od dnia skutecznego przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy energii elektrycznej u operatora systemu dystrybucyjnego (OSD), o ile przeprowadzenie takiej procedury będzie konieczne.
Zamawiający informuje, że prognoza zużycia energii wskazana w pkt. 1 powyżej stanowi jedynie przybliżoną wartość, która w trakcie wykonywania umowy może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu w stosunku do prognoz dotyczących odbiorcy końcowego. Faktyczne zużycie energii uzależnione będzie wyłącznie od rzeczywistych potrzeb odbiorcy końcowego, z tym że niezależnie od ilości zużycia Wykonawca zobowiązany jest w każdym przypadku stosować zaoferowane w przetargu ceny energii. Wykonawca nie może dochodzić od Zamawiającego żadnych roszczeń finansowych (odszkodowania), jeżeli w okresie obowiązywania umowy Zamawiający zakupi od Wykonawcy mniejszą lub większą ilość energii elektrycznej niż prognozowana ilość energii wskazana w SWZ, w szczególności spowodowanej zwiększeniem lub zmniejszeniem przewidywanego poboru energii dla odbiorcy końcowego, zmianą grupy taryfowej, zmianą mocy zamówionej lub parametrów technicznych Punktu Poboru Energii, faktycznym poborem energii w Punkcie Energii, z tym zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje, iż minimalna ilość energii elektrycznej, jaką zakupi w okresie obowiązywania Umowy, wynosi 500 MWh.
Energia elektryczna musi spełniać parametry techniczne zgodne z zapisami ustawy Prawo energetyczne oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy oraz Polskimi Normami.
2) odbiór energii elektrycznej wytwarzanej w instalacjach OZE Zamawiającego w okresie od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. Szacowana ilość energii elektrycznej przeznaczonej do zakupu i oddania do sieci OSD w ww. okresie wynosi 1000 MWh i ma charakter orientacyjny.
Zamawiający oświadcza, że jest wpisany do rejestru wytwórców energii elektrycznej prowadzonego przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki i jest zobowiązany do naliczania i odprowadzania podatku akcyzowego od energii elektrycznej wyprodukowanej i zużytej na potrzeby własne w posiadanym przez siebie OZE.
3) usługa bilansowania handlowego.