Anuncio de adjudicación de contrato
Resultados del procedimiento de contratación
Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Konesali-infrastruktuurilaitteet 2021-2025 - DPS, sisäinen kilpailutus - Puolustusvoimien logistiikkalaitos
Número de referencia: 3596/2021
II.1.2)Código CPV principal32500000 Equipo y material para telecomunicaciones
II.1.4)Breve descripción:
Hankinnan kohteena on Laitekaappien hankinta Puolustusvoimille 2021-
2027.
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.4)Descripción del contrato:
Tämä tarjouspyyntö perustuu Hansel Oy:n perustamaan dynaamiseen hankintajärjestelmään ''Konesali-infrastruktuurilaitteet 2021-2025 (DPS)''.
Puolustusvoimien logistiikkalaitos pyytää tarjoustanne laitekaapeista tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Hankinnan kohteena olevien tuotteiden ja palveluiden vähimmäisvaatimukset on kuvattu tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Tämä hankinta koskee sopimuskautta.
Puolustusvoimien hallintoyksiköt tekevät asiakaskohtaisen sopimuksen perusteella kotiinkutsuja laitekaapeista.
Puolustusvoimat ei sitoudu hankkimaan asiakaskohtaisen sopimuksen mukaisia tuotteita tai palveluita arvioidulla arvolla vaan tehtävät kotiinkutsu-hankinnat perustuvat hallintoyksiköiden tarpeeseen ja käytettävissä olevaan rahoitukseen.
Asennuskohteissa toimitusaika sovitaan tapauskohtaisesti. Tuotetoimituksissa puitesopimuksen mukaan, ellei poikkeustapauksissa muuta sovita.
Toimitusehto on TOP Asiakkaan ilmoittama paikka (Finnterms 2001). Toimituspaikat voivat sijaita manner-Suomen alueella.
Hankinnan arvioitu laajuus: 1000-1100 kpl/sopimuskausi