II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Rammeaftale 17.17 Vikarydelser (2019)
Número de referencia: 17.17
II.1.2)Código CPV principal79610000 Servicios de colocación de personal
II.1.4)Breve descripción:
SKI forventer at udbyde en frivillig rammeaftale vedrørende vikarydelser. Rammeaftalen omfatter fagområderne sundheds- og omsorgsvikarer samt kontor- og administrationsvikarer. Sundheds- og omsorgsvikarer udbydes forventeligt i 6 geografiske delaftaler, hvor der tildeles 1 leverandør pr. delaftale. Kontor- og administrationsvikarer udbydes forventeligt i 2 geografiske delaftaler, hvor der tildeles 2 leverandører pr. delaftale i en kaskade.
Udbudsprocessen gennemføres forventeligt som et offentligt udbud, idet dog bemærkes, at fagområdet vedrørende sundheds- og omsorgsvikarer omfattes af udbudslovens light-regime (jf. udbudslovens afsnit III).
Nærværende forhåndsmeddelelse fremsendes med henblik på at gøre potentielle tilbudsgivere opmærksom på det kommende udbud, herunder forventet tidspunkt for og varighed af tilbudsfasen samt i øvrigt for at gøre opmærksom på, at SKI afholder teknisk dialog via platformen www.comdia.com fra den 9.5.2019 til og med den 22.5.2019.
II.1.5)Valor total estimado
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: sí
Pueden presentarse ofertas para todos los lotes
II.2)Descripción
II.2.1)Denominación:
Delaftale 1 Sundheds- og omsorgsvikarer - Region Hovedstaden (inkl. Bornholm)
Lote nº: 1
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)79620000 Servicios de suministro de personal, incluido personal temporal
79622000 Servicios de suministro de personal doméstico
79624000 Servicios de suministro de personal de enfermería
79625000 Servicios de suministro de personal médico
85141200 Servicios prestados por enfermeros
85141210 Servicios de tratamiento médico a domicilio
98513000 Servicios de mano de obra para particulares
II.2.4)Descripción del contrato:
Delaftalen vil forventeligt omfatte levering af følgende vikartyper: sygeplejersker, social- og sundhedsassistenter, social- og sundhedshjælpere, sygehjælpere, plejehjemsassistenter, hjemmehjælpere og plejemedhjælpere. Det vil være frivilligt for SKI's kunder, om de vil benytte rammeaftalen eller ej. Hvis de imidlertid ønsker at benytte den, så skal de indgå en leveringskontrakt med leverandøren, og de bliver samtidig forpligtet til at søge deres indkøbsbehov dækket via delaftalen i leveringskontraktens varighed forinden indkøbsbehovet kan dækkes uden for delaftalen.
Delaftale 2 Sundheds- og omsorgsvikarer - Region Sjælland
Lote nº: 2
Delaftale 3 Sundheds- og omsorgsvikarer - Fyn (inkl. det Sydfynske Øhav)
Lote nº: 3
Delaftale 4 Sundheds- og omsorgsvikarer - Region Syddanmark (ekskl. Fyn og det Sydfynske Øhav)
Lote nº: 4
Delaftale 5 Sundheds- og omsorgsvikarer - Region Midtjylland
Lote nº: 5
Delaftale 6 Sundheds- og omsorgsvikarer - Region Nordjylland
Lote nº: 6
Delaftale 7 Kontor- og administrationsvikarer - Øst for Storebælt
Lote nº: 7
79621000 Servicios de suministro de personal para oficinas
Delaftalen vil forventeligt omfatte levering af følgende vikartyper:
— Faggruppeniveau 1: Lettere kontorarbejde, reception,
— Faggruppeniveau 2: Tastere, kontorassistenter, kundeservicemedarbejdere, call-center medarbejdere, webadministratorer og sekretærer,
— Faggruppeniveau 3: Chefsekretærer, overassistenter, korrespondenter, marketing-assistenter, indkøbere, eksport, kontorbetjente og laboranter,
— Faggruppeniveau 4: Økonomimedarbejdere, controllere, personale-/ salgskonsulenter og it-supportere,
— Faggruppeniveau 5: Jurister, kommunikations-konsulenter, ingeniører, programmører og lignende specialistfunktioner.
Det vil være frivilligt for SKI's kunder, om de vil benytte rammeaftalen eller ej.
Delaftale 8 Kontor- og administrationsvikarer - Vest for Storebælt
Lote nº: 8