Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Utvecklingsstöd East Sweden Game tillväxtmiljö
Número de referencia: 19/6
II.1.2)Código CPV principal79411100 Servicios de consultoría en desarrollo comercial
II.1.4)Breve descripción:
I Ebbepark pågår flera olika alternativ med syfte att skapa tillväxt och nya arbetstillfällen i Linköping. Ett av dessa är East Sweden Game vars syfte är att sätta Linköping på kartan som ett centrum för spelutveckling. Flera av de kompetenser som behövs för att utveckla spel finns i Linköping. Sankt Kors söker nu en person som kan leda satsningen på East Sweden Game.
II.1.5)Valor total estimado
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)79413000 Servicios de consultoría en gestión de marketing
79416200 Servicios de consultoría en relaciones públicas
II.2.4)Descripción del contrato: