Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Servicios - 261397-2019
Chequia-Praga: Servicios relacionados con datos
2019/S 107-261397
Anuncio de licitación
Servicios
Base jurídica:
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Rozvoj dynamického mikrosimulačního modelu důchodového systému MPSV – II.
II.1.2)Código CPV principal
72300000 Servicios relacionados con datos
II.1.4)Breve descripción:
Předmětem plnění veřejné zakázky je doplnění stávajícího dynamického mikrosimulačního modelu důchodového systému MPSV (dále také jen „NEMO“) o část doplňkového penzijního spoření a její provázání se základním důchodovým pojištěním, další rozvoj základní části modelu, která modeluje povinné důchodové pojištění, identifikace možností doplnění modelu o model nemocenského pojištění, posílení srovnatelnosti výsledků modelu s externími projekcemi a efektivního využití výsledků projekcí k poskytování informací o budoucích důchodových nárocích.
Bližší specifikace předmětu plnění je uvedena v příloze č. 1 závazného vzoru smlouvy pro každou z částí veřejné zakázky.
CPV kódy k jednotlivým částem VZ jsou uvedeny níže v bodě II.2) Popis.
II.1.5)Valor total estimado
Valor IVA excluido: 15 000 000.00 CZK
II.1.6)Información relativa a los lotes
El contrato está dividido en lotes: sí
Pueden presentarse ofertas para todos los lotes
II.2)Descripción
II.2.1)Denominación:
Implementace schématu doplňkového penzijního spoření do mikrosimulačního modelu důchodového systému MPSV
Lote nº: 1
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)
72200000 Servicios de programación de software y de consultoría
II.2.4)Descripción del contrato:
Předmětem Smlouvy je kompletní implementace schématu doplňkového penzijního spoření do stávajícího dynamického mikrosimulačního modelu důchodového systému MPSV.
Všechny výstupy předmětu Smlouvy, které mají textovou podobu, budou předány v českém a anglickém jazyce.
Bližší specifikace předmětu plnění je uvedena v příloze č. 1 závazného vzoru smlouvy.
Tvorba podkladové databáze identifikátorů osob k analýze dat o dočasné pracovní neschopnosti a invaliditě
Lote nº: 2
Předmětem Smlouvy je tvorba podkladové databáze anonymizovaných identifikátorů osob na základě ztotožnění jednotlivců v databázích SEE 20, SEE 21 a SEE 22 (dále jen „databáze SEE 20-22“), obsahujících měsíční údaje o ukončených dočasných pracovních neschopnostech, údaje o čerpání otcovské a údaje o ukončených případech čerpání dlouhodobého ošetřovného s týmiž osobami v databázích Statmin VZ, obsahující roční údaje o pojistných vztazích zaměstnanců z evidenčních listů důchodového pojištění, a v databázi Statmin Anod, obsahující individuální údaje o vyplácených důchodech ke konci daného kalendářního roku. Ve všech případech se jedná o anonymizované databáze administrativních dat. Databáze Statmin VZ a Statmin Anod užívají shodný unikátní identifikátor osob, databáze SEE 20-22 užívají vlastní unikátní identifikátor osob, který je zcela nezávislý na identifikátoru osob v databázích Statmin VZ a Statmin Anod. Podrobná struktura databází SEE 20-22 a Statmin VZ a Stamin Anod je uvedena v Příloze č. 4 Smlouvy. Ztotožnění osob v uvedených databázích je nezbytným předpokladem pro rozvoj rozhodovacích procesů v oblasti dočasné pracovní neschopnosti a přechodu do invalidity a pro případný rozvoj mikrosimulačního modelu nemocenského pojištění.
Studie proveditelnosti – Tvorba mikrosimulačního modelu nemocenského pojištění
Lote nº: 3
79314000 Estudio de viabilidad
Předmětem Smlouvy je zpracování Studie proveditelnosti tvorby mikrosimulačního modelu nemocenského pojištění a možností jeho propojení s existujícím modelem dynamického mikrosimulačního modelu důchodového systému MPSV (dále také jen „Nemo“). Studie proveditelnosti se zaměří na zhodnocení možnosti zavedení mikrosimulačního modelu nemocenského pojištění v komplexní podobě, tj. se zahrnutím příjmů i výdajů. Zohledněny přitom budou všechny dávky, které jsou z nemocenského pojištění poskytovány – nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství, dávka otcovské poporodní péče (otcovská), ošetřovné a dlouhodobé ošetřovné. Systém nemocenského pojištění je zcela nezávislý na systému zdravotního pojištění, modelování zdravotního pojištění není součástí předmětu plnění této části veřejné zakázky.
Studie proveditelnosti bude zpracována v českém a anglickém jazyce v rozsahu minimálně 100 stran textu.
Studie proveditelnosti – Sladění vstupů a výstupů mikrosimulačního modelu důchodového systému MPSV s externími projekcemi
Lote nº: 4
Předmětem Smlouvy je příprava Studie proveditelnosti, která navrhne možné přístupy jak změnit ekonomické a další předpoklady stávajícího dynamického mikrosimulačního modelu důchodového systému MPSV (dále také jen „Nemo“) tak, aby odpovídaly projekci připravené třetím subjektem.
Studie proveditelnosti – Využití výsledků mikrosimulačního modelu důchodového systému MPSV k vyšší informovanosti veřejnosti o budoucích důchodových nárocích
Lote nº: 5
Předmětem Smlouvy je zpracování Studie proveditelnosti s cílem posouzení možností využití výsledků stávajícího dynamického mikrosimulačního modelu důchodového systému MPSV (dále také jen „Nemo“), které by umožnily vyšší informovanost veřejnosti o jejich budoucích důchodových nárocích, zejména směrem k očekávané výši jejich budoucího důchodu.